Kde se touláš, Bernadetto! – Listování na chrudimském gymplu

Kde se touláš, Bernadetto! - Listování na chrudimském gympluV úterý 9. června 2015 se v sále chrudimského gymnázia uskuteční představení „Kde se touláš, Bernadetto!„, kterou napsala americká autorka Maria Semple.

Výtěžek této akce jde v tomto případě na konto společnosti Dobrotety (www.dobrotety.cz), která podporuje neonatologická oddělení, kojenecké ústavy, dětské domovy a azylové domy pro matky s dětmi. 

Projekt LiStOVáNí, cyklus scénických čtení, si vzal na sebe neskromný úkol – představovat každý měsíc zajímavé, aktuální knihy, které se objevují na trhu. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první – knize. Nejde o nějaké fanzinové čtení oblíbených pasáží, jde o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem.

Vstupné na 150 Kč. Předprodej je v prodejně Mlsný pecivál na chrudimském náměstí.

Kde se touláš, Bernadetto! - Listování

 

Více info i Listování najdete na www.listovani.cz.

 

Knižní tip: Kde se touláš, Bernadetto!

 

Název knihy: Kde se touláš, Bernadetto!
Autoři: Maria Sempleová

Žánr: román, humor, světová beletrie
Doporučeno od: +12

EAN: 9788025903018
ISBN: 978-80-25-90301-8
Počet stran: 320 stran
Formát: 130×200 mm – vázaná s pap. potahem s lam. přetahem
Nakladatelstvi: Plus
Datum vydání: 3. 9. 2014

E-shop: http://www.albatrosmedia.cz

Ukázková kapitola: zde 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.