Keltové se nevzdávají – festival Lughnasad 2020 bude

Lughnasad, foto: Jaromír ZajíčekI přes obtíže spojené s epidemií koronaviru se nasavrčtí Keltové rozhodli, že nenechají padnout tradiční festival keltské kultury Lughnasad. Na přelomu července a srpna, konkrétně ve dnech 28. 7. – 1. 8. 2020, se tak uskuteční již 14. ročník oblíbené akce.

Rozhodování nebylo jednoduché, s festivalem jsou spojeny velké náklady a pro nás jako pro neziskovku to je samozřejmě velké riziko,“ říká Anna Frantalová z pořadatelského týmu festivalu. „Zatím ale máme velmi kladné ohlasy zejména od kapel a dalších účinkujících, někteří se dokonce ve prospěch festivalu vzdají svého honoráře a přijedou tak zcela zdarma,“ dodává. 

Díky vstřícnému přístupu účinkujících a nasazení dobrovolníků tak spolek Boii již nyní chystá nabitý pětidenní program, který zaujme především rodiny s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na velmi oblíbené ukázky keltských řemesel, hry a soutěže, tradiční trhy i na koncerty tematických kapel. Oproti původnímu plánu nicméně dojde k organizačním změnám, zejména ke zrušení koncertů zahraničních kapel. Z tohoto důvodu zavádějí pořadatelé i nižší vstupné (předprodej bude zahájen 25. května) s tím, že návštěvníci budou kromě toho moci přispět také přímo na místě a podpořit tak konání festivalu za ztížených podmínek. 

Na festivalu samozřejmě budou zavedena hygienická a další opatření dle aktuálních nařízení Vlády tak, abychom dbali na ochranu zdraví nás všech. Věříme, že i návštěvníci ocení všechno naše úsilí a přijedou nás podpořit v hojném počtu,“ dodává závěrem Anna Frantalová.

Festival Lughnasad můžete podpořit již nyní, a sice svým hlasem v projektu Burza filantropie, projekt „Keltské artefakty“. Podrobnosti naleznete na www.burzafilantropie.cz

 

Země keltů

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz