Keltský svátek Samhain

Samhain 2009V sobotu 31. října 2009 proběhne na zámku a v zámecké zahradě v Nasavrkách tradiční oslava keltského nového roku – svátku Samhain.

Akce je připravena zejména pro děti a jejich rodiče. Společně si budou moci sami vyrobit lampionky a strašidla z přírodních materiálů a také poznat něco z historie Keltů a keltských řemesel. Akce je doplněna hrami a soutěžemi a nebude chybět ani soutěž o nejhezčí strašidlo z přírodních materiálů. Na závěr se návštěvníci mohou těšit na lampionový průvod ke kamennému keltskému kruhu, kde proběhne mystický druidský obřad.

 

 

  

Druidský obřad, foto: (c) 2008 Jaromír Zajíček, www.FotoZajda.czPro všechny zájemce je ve 14 hodin připraveno také Povídání o Keltech – v 1. patře zámku. O Keltech a jejich tradicích popovídá druid Lugar. 

Začátek svátku je ve 14 hodin, lampionový průvod vyrazí ke kamennému kruhu v 17 hodin, předpokládaný závěr akce je v 19 hodin.

Oslava svátku Samhain probíhá v rámci projektu Keltské svátky podpořeného z programu Make a connection a za podpory občanského sdružení Boii.

 Druidský obřad, foto: (c) 2008 Jaromír Zajíček, www.FotoZajda.cz 

 

 

 

Více informací naleznete také na

www.boii.cz a www.keltskesvatky.wz.cz

 

 

 

Samhain 2009

 

Foto: (c) 2008 Jaromír Zajíček, www.FotoZajda.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.