Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Kinotip: Anděl Páně 2

Anděl Páně 2Už dnes můžete v kinech shlédnout pokračování úspěšné jedenáct let staré pohádky režiséra Jiřího Stracha, Anděl Páně 2.

 

Anděl Petronel (Ivan Trojan – Ve stínu, Václav) stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš (Jiří Dvořák – Lída Baarová, Příběh kmotra), začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh (Jiří Bartoška – Teorie tygra, Líbáš jako Bůh)! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl – popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou (Anna Čtvrtníčková – Modrý tygr, Tři bratři) a její krásnou maminkou Magdalenou (Vica Kerekes – 7 dní hříchů, Křídla Vánoc), partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem (Bolek Polívka – Pelíšky, Pupendo) i sympatickým Párkařem (Vojtěch Dyk – Ženy v pokušení, Signál). Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských” zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 1. prosince 2016.

 

Pohádka / Komedie / Rodinný / Fantasy
Česko, 2016, 99 min

Režie: Jiří Strach

Předloha: Božena Němcová (kniha)

Scénář: Marek Epstein, Jiří Strach

Kamera: Martin Šec

Hudba: Ondřej Brzobohatý

Hrají: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Anna Čtvrtníčková, Jiří Bartoška, Bolek Polívka, Vojtěch Dyk, Pavel Liška, Stanislav Majer, Viktor Antonio, Marek Taclík, Marián Labuda st., Jiřina Bohdalová, Josef Abrhám, Aňa Geislerová, Veronika Žilková, Martin Huba, Petr Čtvrtníček, Gabriela Osvaldová, Klára Issová, Michal Horáček, Matěj Hádek, Lucie Bílá, Jaroslav Plesl, Alena Mihulová, Viktor Preiss, Roman Luknár, Jiří Pecha, Zdeněk Dušek, Matyáš Svoboda, Karel Smyczek, Charlotte Ella Gottová, Renata Rychlá, Lenka Barilíková, Karel Vávrovec, Jiří Fero Burda, František Polívka, Zdena Sajfertová, Juraj Timko, Andrea Elsnerová

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/58799-andel-pane-2/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.