Neděle, 24.9.2023
KnihyKultura

Knižní tip: Panství Daringham Hall – NÁVRAT (recenze)

Panství Daringham Hall - NÁVRATrecenze knihy 
Panství Daringham Hall – NÁVRAT

Tato kniha je třetí pokračování děje na panství Daringham Hall. Vypráví nám o lásce mezi Kate, Benem a panstvím. Ben se pokouší panství uvést do chodu, aby nemusel být prodán. Povede se mu to však? Jeho pokusy navíc kritizují ve vesnici a na Bena je vyvíjen čím dál větší nátlak, dokonce je i obviněn, že vše dělá jen proto, aby ho mohl prodat za víc peněz. Ustojí to nebo se vrátí do svého milovaného New Yorku? Skřípe to i mezi rodinou, neboť Olivia nechce pořád pochopit, že Daringham Hall má Ben a ne David, navíc skrývá něco, co by měla konečně říci. Jak to nakonec dopadne s Daringham Hallem?

Stránky knihy obaluje nádherným květinovým vzhledem obálka, která mne nadchla od prvního okamžiku, co jsem knihu viděla. Poté mi přišla a vyrazila mi dech, tak nádhernou obálku ještě v knihovně nemám. Růže vynikají na zeleném pozadí s kombinací žluté zadní strany.

Než jsem si znovu obnovila, kdo je kým a jaké rodinné vztahy mezi sebou postavy mají, tak jsem se trochu ztrácela, ale po nějaké té třicáté stránce to bylo už dobré. Mám ráda všechny postavy z této trilogie a žádné bych nic nevytkla. Akorát Bena mi bylo trochu líto, jak si vesnice neuvědomovala, co dělá pro Camdenovy i pro Kate.

Délka kapitol se střídá, jak krátké tak dlouhé, ale to vůbec nevadí, protože kniha se čte opravdu rychle. Začala jsem ji číst ve dvě odpoledne a v devět večer už byla přečtena. Příběh vás naprosto pohltí a vtáhne do děje, jako byste tam byli s nimi a prožívali každý den, každou chvíli.

Knihu hodnotím plným počtem hvězdiček. I když romány moc nečtu, protože srdcem jsem pro detektivní příběhy a thrillery, tato kniha si to zaslouží. Vřele všem doporučuji.

 

Název knihy:     Panství Daringham Hall – NÁVRAT

Autor:                  Panství Daringham Hall - NÁVRATKathryn Taylor
Překlad:              Tomáš Butala

Nakladatelství:  MOBA
Katalog. číslo:   7210
Rok vydání:       2016
Počet stran:       256

ISBN:                  978-80-243-7180-1
EAN:                   9788024371801

Vazba:                Vázáno
Formát:               115 x 185 mm

E-shop:               shop.MOBAknihy.cz

Databáze knih:  www.DatabazeKnih.cz

 

Nakladatelství MOBANakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer…) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriðason, Helon Habila, Michael Robotham a další).

              Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.mobaknihy.cz.

 Autorčin blog

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.