Kinotip: Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

Batman v Superman: Úsvit spravedlnostiNejvětší souboj gladiátorů v historii světa je konečně v kinech. Syn Kryptonu proti netopýrovi z Gothamu aneb Bůh proti člověku, která strana zvítězí?

 

Město Gotham má svého nového impozantního strážce zákona. Ze strachu co může způsobit božský superhrdina, který se znenadání objevil na naší planetě Zemi, bez dozoru se Temný rytíř vydává do města Metropolis, aby se zde utkal s obdivovaným zachráncem. Mezitím co celý svět sleduje tento střet, tak se zároveň i rozhoduje, který ochránce je pro něj vhodnější. Zatímco Batman se Supermanem spolu bojují ve zdánlivě nekonečném souboji, objevuje se nová hrozba, která je pro lidstvo mnohem nebezpečnější, než jakákoli předchozí.

Režie se chopil americký rodák Zack Snyder (Muž z oceli, 300: Bitva u Thermopyl), na scénáři se podíleli oscarový Chris Terrio (Fargo) a David S. Goyer (Blade, Batman začíná). V Batman V Superman: Úsvit spravedlnosti se v titulních rolích představí urostlý Brit Henry Cavill (Hvězdný prach, Krycí jméno U.N.C.L.E.) v roli Clarka Kenta alias Supermana a Ben Affleck (Armagedon, Zmizelá) v roli Bruce Wayna alias Batmana. Hlavní hrdiny budou podporovat: Izraelská kráska Gal Gadot (série Rychle a zběsile) v roli Diany Price alias Wonder Woman, z Muže z oceli navrátivší Amy Adams (Chyť mě, když to dokážeš, Noc v muzeu 2), Laurence Fishburne (Matrix, Tajemná řeka) a Diane Lane (Nevěrná, Soudce Dredd). Připojí se k nim nováčci Jesse Eisenberg (The Socian Network, Podfukáři) jako Lex Luthor, Jeremy Irons (Zvrat štěstěny, Království nebeské) jako sluha Alfred a Holly Hunter (Piano, Třináctka). Ve filmu si střihne cameo i nový Aquaman v podání Jasona Momoi (Barbar Conan).

 

Oficiální premiéra je stanovena na 24. března 2016.

 

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2016, 151 min

Režie: Zack Snyder

Předloha: Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Scénář: Chris Terrio, David S. Goyer

Kamera: Larry Fong

Hudba: Hans Zimmer, Junkie XL

Hrají: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne,Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Tao Okamoto, Ray Fisher, Jason Momoa, Jena Malone,Ezra Miller, Scoot McNairy, Bailey Chase, Callan Mulvey, Michael Cassidy, Christina Wren, Harry Lennix, Dan Amboyer, Nicole Forester, Sammi Rotibi, Ele Bardha, Brian Boland, Rebecca Buller,Gordon Michaels, Jalene Mack, Jay Adams, Joe Cipriano, Marko Caka, Sal Lopez, Michael Shannon, Will Blagrove, Abigail Kuklis, Walbert Beltran, Harley Wallen, Jeffrey Dean Morgan

ČSFD:
http://www.csfd.cz/film/344871-batman-v-superman-usvit-spravedlnosti/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.