Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Loutkářské muzeum v Chrudimi opět nabízí hravou oslavu Velikonoc

Loutkářské muzeum v Chrudimi opět nabízí hravou oslavu VelikonocU příležitosti Velikonočních svátků bude v pátek 25. března 2016 probíhat v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi oslava vítání jara nazvaná “Čas naklíčit myšlenky”.

Velikonoční oslavy v netradičním duchu se v MLK zabydlely a těší se velkému zájmu návštěvníků. Letos se uskuteční na Velký pátek, který připadá na 25. března. Akce s tajuplným názvem “Čas naklíčit myšlenky” tentokrát neodkazuje na vietnamskou mytologii jako loňské oslavy, ale vztahuje se ke speciální loutce z obilí a jiných přírodnin, kterou si během workshopu budou návštěvníci moci vyrobit pod vedením loutkáře Tomáše Běhala z pražského divadla Toy Machine. Toho návštěvníci muzea mohli již několikrát vidět na představeních konaných v MLK. Tomáš Běhal workshop povede v dopoledních hodinách, odpoledne bude probíhat pod vedením pracovníků muzea.

Součástí čtvrtého ročníku tradičně-netradičního vítání jara v MLK bude vedle workshopu i hra v expozici a nebudou chybět ani živá zvířátka na terase nebo, v případě špatného počasí, v herně muzea. Návštěvníci budou mít rovněž možnost shlédnout zbrusu novou výstavu Spejbl a Hurvínek na poličce připravenou Muzeem loutkářských kultur ! v Chrudimi u příležitosti devadesátého výročí Hurvínkova vstupu na prkna znamenající svět.

Oslavy Velikonoc budou v MLK probíhat celý den od 9 do 18 hodin, jednotné vstupné na akci je 60 Kč.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.