Kinotip: Čertoviny

Vánoce jsou za námi, pohádek jsme v televizi opět zhlédli hodně, přesto jednu novinku jsme vidět nemohli, protože pohádka Zdeňka Trošky má v českých kinech premiéru právě dnes.

Hlavní hrdinové pohádky Čertoviny jsou dva nešikovní čerti Popelák (Jakub Prachař – Milenci a vrazi, Padesátka) a Uhelák (Dominick Benedikt – Vyprávěj, Čertova nevěsta), kteří jsou Luciferem (Karel Dobrý – Hastrman, Strašidla) za trest posláni do světa, aby do jednoho měsíce každý z nich přivedl do pekla jednu hříšnou duši. Úkol ale nejsou ze začátku schopní splnit, protože místo, aby lidi sváděli k hříchu, jim spíše neúmyslně pomáhají. V přestrojení za vesnické mládence se dostanou na statek a konečně se zdá, že budou mít úspěch. Vypočítavý sedlák (Oldřich Navrátil – Jak svět přichází o básníky, Anděl páně) chce totiž provdat svou dceru Haničku (Sára Sandeva – Život je život, Strašidla) za nafoukaného sedláka Kopyta (Jaromír Nosek – Rebelové, Účastníci zájezdu). Hanička ovšem miluje mladého Jana (začínající Richard Jaroslav Müller), ale aby všechno dobře dopadlo, je třeba vzít na pomoc pekelné síly.

 


Oficiální premiéra je stanovena na 4. ledna 2017.

 


Pohádka

Česko, 2018, 101 min

Režie: Zdeněk Troška

Scénář: Zdeněk Troška, Marek Kališ

Kamera: David Ployhar

Hrají: Jakub Prachař, Dominick Benedikt, Karel Dobrý, Sára Sandeva, Richard Jaroslav Müller,Oldřich Navrátil, Míra Nosek, Andrea Hoffmannová, David Gránský, Jana Bernášková, Radek Holub

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/504413-certoviny/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.