Neděle, 1.10.2023
FilmKultura

Kinotip: Doctor Strange

Doctor StrangeSvou premiéru si dnes v kinech odbude jedna z nejvýjimečnějších postav z universa Marvelu, výborný neurochirurg a nejmocnější mág světa, Stephen Vincent Strange.

 

Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi (Benedict Cumberbatch – Kód Enigmy, seriálový Sherlock), jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru.(Falcon)

Pod režijní taktovkou Scotta Derricksona, který se proslavil především horory Sinister a V moci ďábla, si ve filmu kromě Benedicta Cumberbache zahrají i Chiwetel Ejiofor (Serenity, 12 let v řetězech), Rachel McAdams (Zápisník jedné lásky, Spotlight), Mads Mikkelsen (Casino Royale, Hon) nebo držitelka Oscara Tilda Swinton (Constantine, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň).

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 27. října 2016.

 

Akční / Dobrodružný / Fantasy
USA, 2016, 115 min

Režie: Scott Derrickson

Scénář: Scott Derrickson, C. Robert Cargill, Jon Spaihts

Kamera: Ben Davis

Hudba: Michael Giacchino

Hrají: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Michael Stuhlbarg, Mads Mikkelsen, Tilda Swinton, Benedict Wong, Amy Landecker, Scott Adkins, Daniel Eghan

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/266804-doctor-strange/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.