Pondělí, 2.10.2023
FilmKultura

Kinotip: Fantastická čtyřka

Fantastická čtyřkaStudio 20th Century Fox se snaží znovu nastartovat Marvelovský tým s nejstarší tradicí Fantastickou čtyřku.

Příběh se věnuje čtyřem mladým outsiderům, kteří se teleportují do nebezpečného alternativního vesmíru, který změní jejich fyziologii šokujícím způsobem. Jejich životy se tak změní navždy. Utvoří nový tým a snaží se naučit, jak jejich nové úžasné schopnosti využít. Musí se naučit spolupracovat, aby mohli zachránit svět proti svému bývalému příteli.

Nová fantastická čtyřka má kompletně jiné obsazení. Hvězda ovarového filmu Whiplash Miles Teller jako Reed Richards alias Mr. Fantastic, herečka známá ze seriálu Domek z karet Kate Mara jako Sue Storm alias Invisible Woman, Michael B. Jordan (Kronika) jako Johnny Storm alias The Human Torch a Jamie Bell (Jumper) jako Ben Grimm alias The Thing. Na scénu se vrací i starý známý Dr. Doom, kterého tentokrát ztvární Toby Kebbell (Princ z Persie: Písky času).

Režie se chopil relativnínováček Josh Trank, který před třemi lety prorazil pěkným found footage thrillerem Kronika.

Nový start Fantastické čtyřky by měl napravit poněkud rozporuplné, až negativní reakce na první film z roku 2005 a jeho ne o moc lepší pokračování, natočené o dva roky později. Jestli se to partě kolem Joshe Tranka povede, uvidíme už brzy.

 

Film má premiéru v kinech 13. srpna 2015.

 

Akční / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2015, 94 min

Režie: Josh Trank

Scénář: Simon Kinberg, Jeremy Slater, Josh Trank

Kamera: Matthew Jensen

Hudba: Marco Beltrami, Philip Glass

Hrají: Kate Mara, Toby Kebbell, Miles Teller, Jamie Bell, Michael B. Jordan, Tim Blake Nelson, Reg E. Cathey, Mary Rachel Dudley, Han Soto, Marco St. John, Don Yesso

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/267335-fantasticka-ctyrka/

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.