Kinotip: Ghost in the Shell

Ghost in the ShellHraná adaptace legendární japonské mangy autora Masamuna Širó. podle které také vznikla úspěšná animovaná série filmů Kokaku Kidotai v překladu Ghost in the Shell.

 

Major (Scarlett Johansson – Avengers, Lucy) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence.

Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla ? mozek. Čím dál častěji se jí v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence, mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já, mohly by být klíčem k otevření její osobní Pandořiny skříňky, po němž se už na svět nebude dívat stejnýma očima. Protože všechno je jinak… (CinemArt CZ)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 30. března 2017.

 

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller
USA, 2017, 106 min

Režie: Rupert Sanders

Předloha: Masamune Shirow (komiks)

Scénář: Jamie Moss

Kamera: Jess Hall

Hudba: Clint Mansell

Hrají: Scarlett Johansson, Michael Pitt, Pilou Asb?k, Chin Han, Juliette Binoche, Takeši Kitano,Rila Fukušima, Kaori Momoi, Chris Obi, Joseph Naufahu, Michael Wincott, Peter Ferdinando,Jutaka Izumihara, Tawanda Manyimo, Julian Gaertner, Pete Teo, Andrew Ng

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/245635-ghost-in-the-shell/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.