Kinotip: Krycí jméno U.N.C.L.E.

Krycí jméno U.N.C.L.E.Do kin míří filmové zpracování stejnojmenného seriálu ze 60. let. Ten se vezl na vlně popularity filmů o Jamesi Bondovi, který byl v té době na vrcholu. 

Děj je zasazen do pozadí šedesátých let, kdy probíhá studená válka. Organizace U.N.C.L.E posílá do akce agenta CIA Sola(Henry Cavill, náš současný Superman) a agenta KGB Kuryakina(Armie Hammer, THE SOCIAL NETWORK). Ti jsou donuceni odhodit vzájemné neshody, aby společně vytvořili úderný tým a utkali se s záhadnou mezinárodní organizací, která se snaží převrátit křehkou rovnováhu sil výrobou nukleární bomby. Jediné vodítko ve vyšetřování této nesourodé dvojice je dcera(Alicia Vikander, letošní hit Ex Machina) uneseného německého vědce, která je klíčem k infiltraci do této zločinecké organizace. Jejich závod s časem začíná, aby na jeho konci úspěšně odvrátili světovou katastrofu. 

Stejnojmenný seriál byl ve své době velice populární a může se pyšnit i Zlatým glóbem z roku 1966 v kategorii: Nejlepší televizní pořad. Herecké obsazení hlavních dou představitelů Sola(Robert Vaughn, Lee ze Sedmi statečných) a Kuryakina(David McCallum, Velký útěk), bylo i několikrát na stejnou cenu nominováno, bohužel neúspěšně.

 

Film má premiéru v kinech 20. srpna 2015.

 

Akční / Dobrodružný / Komedie
USA, 2015, 116 min

Režie: Guy Ritchie

Scénář: Scott Z. Burns, David Campbell Wilson

Kamera: John Mathieson

Hudba: Daniel Pemberton

Hrají: Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander, Elizabeth Debicki, Hugh Grant, Jared Harris,Luca Calvani, Sylvester Groth, Christian Berkel, David Beckham, Hugh O’Brien, Jd Roth-round

http://www.csfd.cz/film/286954-kryci-jmeno-u-n-c-l-e/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.