Sobota, 30.9.2023
FilmKultura

Kinotip: Noční zvířata

nocnizvirataOd režiséra Toma Forda přichází do kin napínavý, romantický thriller o šokující intimitě, která zkoumá hranici mezi láskou a krutostí a pomstou a vykoupením.

 

Susan Morrow (Amy Adams – Muž z oceli, Příchozí) má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě v L. A., ze kterého asi i před ní nápadně často utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal – Zkrocená hora, Zmizení) by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující… Jeho hlavním hrdinou je Tony (také Jake Gyllenhaal). Spokojený chlap ve středním věku vezme ženu a dospívající dceru na rodinnou dovolenou do Nového Mexika, kterou však přetne náhodné noční setkání s trojicí násilníků na opuštěné texaské dálnici. Tony nemá proti přesile sebemenší šanci a nedokáže tak zabránit únosu svých blízkých. Další den se s pomocí cynického detektiva (Michael Shannon – Nouzový východ, Muž z oceli) vydává po stopách zločinců, ale šance na záchranu ženy a dcery je, zdá se, mizivá. Daleko od tohoto dramatu, ve spícím L. A., si čím dál vyděšenější Susan při jeho čtení uvědomuje, že krutý text je paralelou k jejímu vztahu s bývalým mužem. Že je neobvyklou pomstou za to, jak strašně mu kdysi ublížila.(CinemArt CZ)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 24. listopadu 2016.

 

Drama / Thriller
USA, 2016, 115 min

Režie: Tom Ford

Předloha: Austin Wright (kniha)

Scénář: Tom Ford

Kamera: Seamus McGarvey

Hudba: Abel Korzeniowski

Hrají: Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher, Armie Hammer, Karl Glusman, Robert Aramayo, Laura Linney, Andrea Riseborough, Michael Sheen,India Menuez, Zawe Ashton, Graham Beckel, Neil Jackson, Jena Malone, Kristin Bauer van Straten, Moose Ali Khan, Nick Hounslow, Chelsea Taylor, Jack Wallace, Maria Zyrianova

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/52430-nocni-zvirata/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.