Úterý, 5.12.2023
FilmKultura

Kinotip: Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Piráti z Karibiku: Salazarova pomstaJiž dnes do kin vplouvá v pořadí již pátý díl komerčně úspěšné série, Piráti z Karibiku.

 

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack (Johnny Depp – Hledání Země Nezemě, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street), ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem – Tahle země není pro starý, Skyfall), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta – a zejména Jacka.

Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario – Moon, Labyrint: Útěk), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites – Signál z neznáma, Dárce), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit.   (Falcon)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 25. května 2017.

 

Akční / Dobrodružný / Fantasy
USA, 2017, 129 min

Režie: Joachim Rønning, Espen Sandberg

Scénář: Jeff Nathanson

Kamera: Paul Cameron

Hudba: Geoff Zanelli

Hrají: Johnny Depp, Javier Bardem, Geoffrey Rush, Brenton Thwaites, Kaya Scodelario, Kevin McNally, Golshifteh Farahani, David Wenham, Stephen Graham, Martin Klebba, Adam Brown,Orlando Bloom, Keira Knightley, Paul McCartney, Danny Kirrane, Rodney Afif, Nico Cortez, Bruce Spence, Brooke Chamberlain, Piper Nairn, James Mackay, Bryan Probets, Alexander Scheer,Michael Dorman, Rohan Nichol, Andreas Sobik, Goran D. Kleut, Zoe Ventoura, James Fraser,Hannah Walters, Jonathan Elsom, K. Todd Freeman, Darcy Laurie

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/290818-pirati-z-karibiku-salazarova-pomsta/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.