Kinotip: Polednice

PoledniceU lavice dítě stálo, z plna hrdla křičelo. Do kin míří film velmi volně inspirovaný klasikou, ze sbírky Kytice od Karla Jaromíra Erbena, Polednice.

 

Eliška (Aňa Geislerová – Želary) s malou dcerkou Anetkou (desetiletá Karolína Lipowská) se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou (Daniela Kolářová – Vratné lahve), ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice, nebo její vlastní šílenství?

Film natočil mladý, talentovaný, český režisér Jiří Sádek a jedná se o jeho celovečerní debut. Ve svých krátkometrážních prvotinách se soustředil hlavně na dramata. Film se svým štábem natočil ve Vinařicích na Berounsku a v Praze.

  

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 3. března 2016.

 

Horor
Česko, 2016, 90 min

Režie: Jiří Sádek

Scénář: Michal Samir

Kamera: Alexander Šurkala

Hudba: Ben Corrigan

Hrají: Aňa Geislerová, Karolína Lipowská, Daniela Kolářová, Zdeněk Mucha, Jiří Štrébl, Marie Ludvíková, Tomáš Bambušek, Halka Třešňáková

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/59177-polednice/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.