Kinotip: Purpurový vrch

Purpurový vrchRežisér Guillermo del Toro po dvou letech opět vypouští film do kin a vrací se k radosti fanoušků k hororu.

Počátek 19 tého století Buffalo, město New York. Edith Cushingsová (Mia Wasikowska – Alenka v říši divů) pracuje pro svého otce Cartera Cushingse (Jim Beaver – seriál Deadwood), mocného podnikatele, který je ochoten si vyslechnout návrh zoufalého sira Thomase Sharpa (Tom Hiddleston – Thor).

 

Thomasova nemovitost v Anglii, Purpurový vrch, stojí na vrchu cenného dolu a on potřebuje finanční prostředky k vybudování těžební stanice, která by byla schopna důl vytěžit. Thomas je vysoký, tajemný a krásný a brzy si získá Edithino srdce, skrze které dostane i potřebné prostředky. Nezdá se ovšem, že by jeho náklonnost k Edith byla upřímná. Rozhodně ne tolik, jako odtažitost a zastrašování od Thomasovy sestry Lucille (Jessica Chastainnedávno ve výborném Marťanovi). I tak se Edith spolu s Thomasem a Lucille přestěhuje na Purpurový vrch a záhy na tomto místě objevuje zakořeněná temná tajemství, zoufalé přízraky a že varování, které dostala jako mladá dívka od matčina ducha „Dej si pozor na Purpurový vrch“ se stává skutečností.

Guillermo del Toro (Faunův labyrint nebo třeba Hellboy) napsal scénář k tomuto filmu již v roce 2006, realizace trvala takovou dobu zejména proto, že del Toro trval na tom, že celý dům, který ve filmu hraje důležitou roli, se postaví od základu nový.

Oficiální premiéra v českých kinech 15. října 2015.


Horor / Fantasy / Drama

USA, 2015, 119 min

Režie: Guillermo del Toro

Scénář: Guillermo del Toro, Matthew Robbins

Kamera: Dan Laustsen

Hudba: Fernando Velázquez

Hrají: Mia Wasikowska, Tom Hiddleston, Jessica Chastain, Charlie Hunnam, Burn Gorman, Jim Beaver, Javier Botet, Leslie Hope, Doug Jones

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/146130-purpurovy-vrch/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.