Kinotip: Marťan

MarťanUž dnes konečně můžete zajít do kina, v němž hraje hlavní roli rudá planeta Mars.

Během osídlovací mise na Mars, je astronaut Mark Watney (Matt Damon – Dobrý Will Hunting) zachycen divokou bouří. Zbylí členové posádky ho považují za mrtvého a planetu opouštějí. Ale Watney zázračně přežil a zděšený zjišťuje, že je sám na nehostinné a nepřátelské planetě. Jen s minimem zásob kyslíku, vody a jídla se musí Mark spoléhat hlavně na svou inteligenci a vynalézavost, aby našel způsob, jak dát vědět na Zemi, že je stále naživu. Miliony kilometrů daleko, zatím NASA a tým vědců v tichosti hledá způsob, jak dostat „Marťana“ zpět domů. Zatímco se členové jeho bývalé posádky vydávají na odvážnou, ne-li nemožnou, záchranou misi. Jakmile se tyto příběhy neuvěřitelné statečnosti dostanou na veřejnost, tak se celý svět sejde a bude společně fandit Watneymu, aby se bezpečně a v pořádku vrátil zpět domů.

Režie se chopil legendární Ridley Scott (Vetřelec) a vedle Matta Damona se ve filmu zahrají i Jessica Chastain (30 minut po půlnoci), Kristen Wiig (Walter Mitty a jeho tajný život), Kate Mara (Invisible woman v letošní Fantastické čtyřce), Michael Pena (letos zazářil ve filmu Ant-man), Jeff Daniels (Blbý a blbější), Chiwetel Ejiofor (12 let v řetězech) nebo Sean Bean (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu).

Film je natočen na základě stejnojmenného bestselleru z roku 2011. Autor knihy Andy Weir nejprve svou publikaci umístil na internet, po kapitolách, zdarma ke stažení. Na žádost fanoušků vydal později celou knihu pod doménou Amazon Kindle. Kniha se okamžitě stala hitem a během třech měsíců se jí prodalo 35 000. Toho si hned všimli vydavatelé a Weir prodal práva na knihu nakladatelství Crown, které jí v roce 2014 vydalo.

Oficiální premiéra filmu je 1. října 2015.

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný
USA, 2015, 134 min
Režie: Ridley Scott

Předloha: Andy Weir (kniha)

Scénář: Drew Goddard

Kamera: Dariusz Wolski

Hudba: Harry Gregson-Williams

Hrají: Matt Damon, Kate Mara, Jessica Chastain, Kristen Wiig, Sebastian Stan, Michael Peña,Sean Bean, Mackenzie Davis, Chiwetel Ejiofor, Donald Glover, Jeff Daniels, Aksel Hennie, Naomi Scott, Jonathan Aris, Lili Bordán, Brian Caspe, Gruffudd Glyn, Sam Spruell

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/384557-martan/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.