Kinotip: Rozpolcený

RozpolcenýM. Night Shyamalan po pár propadácích chytá druhý dech (loňské The Visit), zda se mu to povede, se můžete už dnes přesvědčit v kinech.

 

V Kevinovi (James McAvoy – X-Men: Budoucí minulost, Uvnitř tančím) se skrývá 23 různých osob. Každou chvílí se má objevit čtyřiadvacátá… Tu pochybnou čest se s ním seznámit dostanou tři studentky, které původně vezl domů na prázdniny otec jedné z nich. Stačila chvilka a místo něj seděl za volantem podivný chlapík, který je místo vysvětlení uspal chemikálií. Později se probudí zamčené ve sklepní místnosti, kam za nimi záhy dorazí i jejich věznitel. Z rozhovoru s ním ale rozhodně nejsou o nic moudřejší, protože Kevin je evidentní magor. O nic lépe na tom nejsou ani jeho matka (Rosemary Howard – Hits, King Cobra) nebo malý Hedwig, kteří za nimi do podzemí chodí.

Nenechte ale splést, přelidněno tu rozhodně není, všichni tito další věznitelé jsou jen produktem Kevinovy poruchy osobnosti. Pomoci se mu sice snaží psycholožka (Betty Buckley – Carrie, Wyatt Earp), ale zdá se, že na jeho mimořádné rozpolcení nestačí ani její letité zkušenosti. Vyznat se v něm pokouší i jedna z vězněných dívek, Casey (Anya Taylor – Joy – Cesta Vikingů, Morgan), která chce Kevinova stavu využít k útěku. Jakožto holka s mučivým traumatem z dětství je navíc mimořádně odolný a vynalézavý druh se silně vyvinutým instinktem k přežití. Bude ho potřebovat. Kevinova čtyřiadvacátá osobnost se má každým dnem probudit a vše nasvědčuje tomu, že to rozhodně nebude kladný hrdina. (CinemArt CZ)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 19. ledna 2017.

 

Horor / Thriller
USA, 2016, 116 min

Režie: M. Night Shyamalan

Scénář: M. Night Shyamalan

Kamera: Mike Gioulakis

Hudba: West Dylan Thordson

Hrají: James McAvoy, Haley Lu Richardson, Kim Director, Anya Taylor-Joy, Betty Buckley, Lyne Renee, Jessica Sula, Neal Huff, Brad William Henke, Sebastian Arcelus

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/221871-rozpolceny/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.