Kinotip: Sinister 2

Sinister 2Do kin míří pokračování hororového hitu Sinister z roku 2012 s Ethanem Hawkem v hlavní roli.

Zástupce firmy So & So (James Ransone seriál – The Wire – Špína Baltimoru) je už bývalým zástupcem. Ztratil práci, protože už nebyla důležitá. Nyní pracuje jako soukromý vyšetřovatel, který tráví většinu svého času hledáním Bughuulova dalšího domu a zničit ho dřív, než se do něj stihne nastěhovat nová rodina. Problém ovšem je, že už je příliš pozdě. Courtney (Shannyn SossamonPříběh rytíře) a její děti, dvojčata (Robert a Dartanian Sloan) se už do onoho venkovského domu nastěhovali a stali se tak na seznam dalších Bughuulových obětí.

Scénarista Scott Derrickson (V moci Ďábla nebo právě první Sinister) udělal dobře, že v prvním díle Sinisteru nás s tajemným Bughuulem seznámil, ale ne zas tolik, aby přestal být záhadný. Proto se u Sinisteru 2 podle pravidla pokračování čekalo, že jestli má být fil strašidelnější, tak se démon ukáže v mnohem jasnějším světle a více se propracuje jeho původ. To se naštěstí nestalo. Deriricksonův spolu scénárista C. Robert Cargill se věnoval reakcím fanoušků a jejich očekávání ohledně druhého dílu na sociálních doménách a pokusili se jim vyjít co nejvíce vstříc. Jestli to bylo správné rozhodnutí posuďte sami.

 

V kinech od 10. září 2015.

 

Horor
USA, 2015, 97 min

Režie: Ciaran Foy

Scénář: Scott Derrickson, C. Robert Cargill

Kamera: Amy Vincent

Hudba: tomandandy

Hrají: James Ransone, Shannyn Sossamon, Lea Coco, Robert Daniel Sloan, Dartanian Sloan,Tate Ellington, Ethan Hawke, Juliet Rylance, Michael Hall D’Addario, Clare Foley, Victoria Leigh,Nicholas King

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.