Sobota, 18.5.2024
Sport

Česko přepsalo kin-ballovou historii

Česko přepsalo kin-ballovou historiiSenzace, jakou kin-ball od svého vzniku (od roku 1986) nepamatuje, se zrodila na Světovém poháru v Madridu, který skončil finálovými zápasy tuto sobotu 22. srpna 2015. Český tým mužů dokázal v semifinále porazit kolébku tohoto sportu Kanadu, což se zatím nikomu jinému v celé kin-ballové historii nepodařilo a vyřadit tak Kanadu z finálového zápasu.

Kin-ball se v Česku hraje teprve pět let, a přesto náš tým dosáhl po pouhých dvou letech trénování jedinečného výsledku. Kin-ball vznikl v Kanadě a národní týmy země javorového listu v minulých patnácti letech vyhrály všech sedm mistrovství světa v obou kategoriích (muži i ženy) a až do sobotního zápasu, žádný jiný tým světa nedokázal Kanadu porazit.

Ve španělské metropoli tak získali naši reprezentanti skvělé bronzové medaile za vítězným Japonskem a stříbrnou Francií. Český národní mužský tým v průběhu celého klání předváděl vynikající výkony a po zásluze se zapsal do kin-ballové historie.

Česko přepsalo kin-ballovou historii

Třetí místo získal také Klub kin-ballu Pardubice v turnaji amatérských klubů, který je určen pro hráče z nových zemí nebo klubů. Přes slabší konkurenci v tomto turnaji se bronz samozřejmě počítá.

Naopak náš ženský tým stále ještě není herně ustálen. Dobré výkony střídá se slabšími a nezvládá rozhodující momenty zápasů. Byla to však pro ně první zkušenost na Světovém poháru (muži hráli již v belgickém Lutychu v roce 2013), a tak zaplatily nováčkovskou daň a skončily na posledním, devátém místě. Zlato vybojovala suverénní Kanada, druhé skončilo Japonsko a třetí Francie.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.