Kinotip: Španělská královna

Španělská královnaPokračování osmnáct let staré španělské komedie Dívka tvých snů, který se odehrával v roce 1938 v nacistických filmových ateliérech.

Po druhé světové válce se do fašistického Španělska začínají sjíždět filmaři. I přes vládu pevné ruky generála Francisca Franca (Carlos Areces – Balada o smutné trumpetě, Rozkoš v oblacích) tu nacházejí zázemí a skvělé lokace, ve kterých mohou natočit velkolepý film o královně Isabele I.

Právě Franco je do projektu velice zainteresovaný a je připraven do něj vložit nemalé peníze. Neví však, že režisér nikdy nenatočil zvukový film, scenárista nikdy nenapsal kvalitní scénář a producent nikdy nevyprodukoval nic dobrého.

Jedinou skutečnou hvězdou tak je Macarena Granada (Penélope Cruz – Vicky Cristina Barcelona, Rozervaná objetí), která několik let strávila v Hollywoodu. Po návratu do Španělska Macarena sama zjišťuje, že většinu kolegů už potkala při natáčení snímku Dívka tvých snů – profesionalita týmu se od té doby ale nezměnila…  (Fénix Distribution)

 

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 3. srpna 2017.

 

Komedie / Drama
Španělsko, 2016, 128 min

Režie: Fernando Trueba

Scénář: Fernando Trueba

Hudba: Zbigniew Preisner

Hrají: Penélope Cruz, Santiago Segura, Jorge Sanz, Javier Cámara, Loles León, Antonio Resines, Chino Darín

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/387905-spanelska-kralovna/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.