Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Kinotip: To

ToJiž dnes můžete v kinech shlédnout další z nekončících adaptací knih krále hororu Stephena Kinga.

Městečko Derry, stát Maine rok 1989, obyvatelé města začínají záhadně mizet. Jedno z posledních zmiznuvších je Georgie Denbrough (nováček Jackson Robert Scott), mladší bratr Billa Denbrougha (Jaeden Lieberher – Půlnoční dítě, Miluj souseda svého). Ačkoli se Georgie pohřešuje už rok si Bill myslí, že bratrovo zmizení má co do činění s kanalizačním systémem. Spolu se ztrátou bratra, mají Bill a jeho přátelé Richie (Finn Wolfhard – Lovci duchů, Stranger Things), Eddie (Jack Dylan Grazer – Tales of Halloween) a Stan (Wyatt Oleff – Strážci Galaxie, Kdo si vezme Barryho) musejí vyrovnat, nejen s tyrany ve škole, kteří se nakonec ukážou být tím nejmenším problémem, když se na scéně objevuje nadpřirozená bytost.

Klaun, který si říká Pennywise (Bill Skarsgard – Victoria, Simonův vesmír) začne zneužívat nejhlubších strachů Billa a jeho přátel. Bill je proto donucen spojit se se skupinou vyvrženců Benem (Jeremy Ray Taylor – Ant-Man, 42), Beverly (nováček Sophia Lillis) a Mikem (Chosen Jacobs – Havaj 5-0), aby “TO” porazily a zabránily dalším zmizením.

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 7. září 2017.

 

Drama / Horor / Thriller
USA, 2017, 135 min

Režie: Andy Muschietti

Předloha: Stephen King (kniha)

Scénář: Cary Fukunaga, Chase Palmer, David Kajganich

Kamera: Jung-hoon Jung

Hudba: Benjamin Wallfisch

Hrají: Bill Skarsgard, Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard, Sophia Lillis, Jeremy Ray Taylor, Jack Dylan Grazer, Chosen Jacobs, Wyatt Oleff, Javier Botet, Owen Teague, Steven Williams, Nicholas Hamilton, Megan Charpentier, Stephen Bogaert, Ari Cohen, Cyndy Day, David Katzenberg, Pip Dwyer, Logan Thompson, Jackson Robert Scott, Jake Sim, Anthony Ulc, Stuart Hughes, Edie Inksetter, Geoffrey Pounsett

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/277943-to/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.