Neděle, 24.9.2023
FilmKultura

Kinotip: Tomb Raider

Filmový restart veleúspěšné, stejnojmenné herní série se dočká dalšího kino zpracování po neuvěřitelných patnácti letech.

Laře Croft (Alicia Vikander – Ex Machina, Dánská dívka) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West – 28 dní, Zloději paměti), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží.

Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

 


Oficiální premiéra filmu je stanovena na 15. března 2018.

 


Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2018, 122 min

Režie: Roar Uthaug

Scénář: Mark Fergus, Marti Noxon, Hawk Ostby

Kamera: George Richmond

Hudba: Junkie XL

Hrají: Alicia Vikander, Walton Goggins, Dominic West, Daniel Wu, Hannah John-Kamen, Alexandre Willaume, Nick Frost

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/268065-tomb-raider/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.