Kinotip: Valerian a město tisíce planet

Valerian a město tisíce planetAdaptaci legendárního komiksu, pod režijním dohledem francouzkého režiséra Luca Bessona (Pátý element, Lucy) můžete v kinech, shlédnou již dnes.

 

Valerián (Dane DeHaan – Kronika, Amazing Spider-man 2) a Laureline (Cara Delevigne – Anna Karenina, Sebevražedný oddíl) jsou speciální vládní agenti pro správu lidských území a jejich úkolem je udržovat pořádek v celém vesmíru. Valerián má se svou kolegyní více, než jen profesionální záměry, neustále ji bombarduje milostnými návrhy. Ale pověst, která jeho vztah k ženám provází a konzervativní postoje Laureline vedou k tomu, že ho neustále odmítá. Na rozkaz velitele (Clive Owen) se Valerián a Laureline vydávají na společnou misi do ohromného mezigalaktického města Alfa. Alfa je neustále rostoucí metropole, kterou obývají tisíce tvorů ze všech koutů galaxie. Žije zde 17 milionů obyvatel, kteří spojili své dovednosti, technologie a zdroje pro společné dobro. Jak už to ale bývá, ne každý má v Alfě stejné bohulibé cíle. Zdá se, že jakési tajemné síly se chystají náš rod ohrozit!  (Bioscop)

 

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 20. července 2017.

 

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
Francie, 2017, 137 min

Režie: Luc Besson

Předloha: Pierre Christin (komiks), Jean-Claude Mézières (komiks)

Scénář: Luc Besson

Kamera: Thierry Arbogast

Hudba: Alexandre Desplat

Hrají: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Elizabeth Debicki, Clive Owen, Ethan Hawke, Rihanna,John Goodman, Kris Wu, Rutger Hauer, Alain Chabat, Herbie Hancock, Peter Eberst, Jean-François Lenogue, Sam Spruell

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/53000-valerian-a-mesto-tisice-planet/prehled/#

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.