Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Knižní tip – Dáma s kaméliemi

Knižní tip - Dáma s kaméliemiJsme v Paříži devatenáctého století. Krásná a něžná kurtizána Markéta Gautierova se seznámí s Armandem Duvalem, který se do ní beznadějně zamiluje. S postupem času i kněžka lásky otevře své srdce, jenže jejich vztah je pro tehdejší společnost a obzvlášť pro Duvalovu rodinu naprosto nepřijatelný.

Dáma s kaméliemi patří mezi nejvýznamnější romantické romány. Příběh nešťastné lásky je částečnou autobiografií Alexandra Dumase mladšího, jenž se s čtenářem podělil o krásu i šílenou bolest, kterou prožil ve vztahu se slavnou hetérou Marií Duplessis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OmegaAutor: Alexander Dumas ml.
Překladatel: Josef Soukup
Nakladatelství: Omega
Rok vydání: 2014
Počet stran: 192
Vazba: vázaná
Jazyk: čeština
Formát: 130×200 mm
EAN: 9788073900847
ISBN: 978-80-7390-084-7

E-shop: www.knihyomega.cz

 

O autorovi

Alexandre Dumas mladší byl nemanželským synem slavného francouzského spisovatele a autora nesmrtelných Tří mušketýrů. Jeho dětství nebylo příliš šťastné, rodiče se neustále hádali a také soudili o to, kdo z nich bude o syna pečovat. Literární tvorbu výrazně ovlivnil krátký a nepříliš šťastný vztah z jednou z nejslavnějších francouzských kurtizán Marií Duplessis. Díky tomuto románku později vznikla světoznámá kniha Dáma s kaméliemi. Román byl brzy upraven i jako divadelní hra a Giuseppe Verdi na jeho motivy napsal nádhernou operu La traviatta. Alexandre Dumas mladší se proslavil nejen jako spisovatel, byl také významným dramatikem a členem Francouzské akademie.

 

{source}[[iframe width=”600″ height=”461″ src=”//e.issuu.com/embed.html#0/7061106″ frameborder=”0″ allowfullscreen]][[/iframe]]{/source}

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.