Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Knižní tip: Ondřej Neff – Pán vzduchu

Knižní tip: Ondřej Neff - Pán vzduchuPrvní část třísvazkového cyklu přivádí diplomata Mauklera a detektiva Fixe na stopu ďábelského spiknutí, chystaného nejbohatším mužem světa Virgilem Adrianem.

Tento dědic Ocelového města by rád hrál roli spasitele světa, avšak zkušené pátrače nedokáže oklamat. Jdou mu nelítostně po krku ve světě skvělých vynálezů, řiditelných vzducholodí a parních počítačů. Štěstí jim ale nehraje do ruky a dokonce se jim někdy zdá, že se v odhadu Adrianových záměrů mýlili. Chtějí ale mít jistotu a hledají pravdu, i kdyby měla být děsivá. Strhující děj je provede Evropou a Amerikou, v následujícím svazku Pán země bojují o život v Africe a závěr se odehraje ve svazku Pán moří v oblasti Asie a Austrálie. Je to hazard, při němž je v sázce celý svět.

Trilogií Tajemství pěti světadílů vrcholí ediční řada Jules Verne – Knihovna 21. století. Ondřej Neff tak uskutečnil dávný záměr Julese Verna napsat román, kde by se setkaly všechny jeho známé postavy.
Vychází s kvaši Milana Fibigera, jednoho z důstojných pokračovatelů Zdeňka Buriana.

 

 

 

Autor: Ondřej Neff
Žánr: dobrodružství, sci-fi, literatura pro kluky
Doporučeno od: 9 let
EAN: 9788000031316

Počet stran: 280 stran + 12 příloh
Formát: 163×238 mm – vázaná s laminovaným potahem
Nakladatelstvi: Albatros 
Jazyk vydání: čeština
Řada: Jules Verne – Knihovna pro 21. stol.
Datum vydání: 14. května 2014

E-shop: www.albatrosmedia.cz
Ukázková kapitola: www.albatrosmedia.cz

 

 


 

 

AlbatrosNAKLADATELSTVÍ ALBATROS je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku v roce 1949 specializuje na kvalitní původní i překladovou literaturu pro děti. Dnes je součástí společnosti Albatros Media a. s. Za dobu své existence vydalo přes 10 tisíc titulů. V portfoliu nakladatelství najdete leporela, poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací i fantasy, detektivní příběhy a komiksy.

 

 

Albatros média

Albatros Media a.s. je mediální společnost nabízející pod značkami devíti samostatných nakladatelství Albatros, BizBooks, CooBoo, CPress, Computer Press, Edika, Motto, Plus, XYZ a v koedičním projektu s ČT Edice České televize široké spektrum mediálních produktů – knih, interaktivních encyklopedií na CD-ROM, audionahrávek a DVD.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.