Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Medoví medvídci – dětská hra

Medoví medvídciByla jednou jedna malá vesnička přímo uprostřed lesa a v ní žili medvídci. Vesnici obklopovaly obrovské stromy, které medvídky chránily před prudkými dešti. Medvídci po nich ale také hrozně rádi lezli. V medvědí vesnici bylo vždy plno legrace a dobré nálady.

To věděla i ostatní zvířátka v lese, a proto často vážila dlouho cestu, aby mohla medové medvídky navštívit. Medvídci rádi rozmazlovali své hosty různými dobrůtkami a po jídle si spolu hráli. Všechna zvířátka tak ráda navštěvovala medové medvídky. Medvídky zase hrozně bavilo, připravovat pohoštění pro hosty. Obzvlášť rádi pekli medové koláčky. Med byl totiž jejich nejoblíbenějším jídlem – stejně jako lezení po stromech nejoblíbenější hrou – a pokaždé, když se připravovali na návštěvu zvířátek, potřebovali vždy mnoho a mnoho hrnečků plných lahodného medu. Jednoho dne zjistili, že jejich zásoby medu se zmenšují. A tak se rozhodli, že si ho snesou z koruny vysokého stromu. A aby to nebyla jen práce, nýbrž především legrace, začali závodit. Kdo přinese nejvíc medu, vyhraje! Tak se k nim přidej a drž palce svému medvídkovi, aby vyhrál!

Medoví medvídci je poutavá společenská hra, která je vhodná pro všechny malé děti od 4 let věku. Medoví medvídci jsou zábavnou hrou na cca 20 minut času, jsou určeny pro 2 až 4 hráče.

Cíl hry: Medvídci lezou na strom, aby z jeho koruny snesli kuličky lahodného medu. Když jsou nahoře, skočí do dutiny stromu, a když sklouzávají na zem, vezmou med s sebou. Nechají ho dole a znovu hurá nahoru! Medvídek, který nasbírá nejvíc medu, vyhrává!

Příprava hry: Složí se strom dle návodu. Hráči si rozdělí medvídky. Nejmladší hráč začíná, hraje se po směru hodinových ručiček.

Průběh hry: Start mají medvídci na červeném políčku v nejnižším patře větví. Začínající hráč hodí kostkou a postoupí o tolik políček kupředu (a nahoru), kolik kostka ukázala. Na jednom políčku smí stát pouze jeden medvídek. Pokud tah jednoho z medvídků skončí na políčku, kde už stojí jiný medvídek, přeskočí ho a zastaví se na prvním volném políčku před ním. Když ale tah skončí na políčku před dírou do dutiny stromu (ve spodních třech patrech větví) a na něm už stojí jiný medvídek, začne mela! Strkají se tak dlouho, až medvídek, který byl na tomto políčku první, do dutiny spadne. Musí pak začít s lezením na strom nanovo. Aby medvídek dostal svou medovou kuličku, musí z posledního políčka nejvyššího patra skočit do dutiny stromu. Přitom s sebou vezme jednu medovou kuličku a sklouzne s ní dolů. Hráč tak získal tuto kuličku a nechá svého medvídka nanovo šplhat na strom, aby přinesl další.

Konec hry: Hra končí, když medvídci z koruny stromu přinesou sedmou medovou kuličku. Vyhrává ten hráč, který jich nasbíral nejvíc. Při shodném počtu si hráči zahrají o rozhodující kuličku.

 

Hra obsahuje:

4 medvídky (figurky),
1 kostku,
7 medových kuliček,
3-dimenzionální strom (9 dílů) – 55 cm vysoký,
pravidla hry

 

Medoví medvídci

 

Český název: Medoví medvídci
Originální název: Die Honigbären, Honey Tree

Počet hráčů: 2 – 4
Doporučený věk: od 6 let
PiatnikHerní doba: 20 minut

Charakteristika: zvířata, dětská hra
Vydavatel: Piatnik
Distributor v ČR: Piatnik
E-shop: http://eshop-piatnik.cz

 

Medoví medvídci

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.