Knižní tip: Bílá smrt – příběh legendárního odstřelovače

Bílá smrtŽivotní příběh legendárního finského odstřelovače Sima Häyhäho, nenápadného, drobného chlapíka, který za Zimní války se Sovětským svazem výrazně zasáhl do těžkých bojů o řeku Kollaa. Jeho přesný, takřka neomylný střelecký um budil v řadách nepřítele oprávněnou hrůzu a vysloužil mu přezdívku Bílá smrt.

Svými více než 500 prokázanými zásahy se zařadil mezi nejúspěšnější odstřelovače všech dob. Kniha se také dílem zabývá osudy dalších pozoruhodných postav, majících významný podíl na tom, že se v klimaticky náročných bojových podmínkách podařilo s vynaložením nadlidského úsilí zastavit postup agresora, a zachovat tak nezávislost Finska.

V závěru se autor zamýšlí nad historickou i současnou úlohou odstřelovačů a jejich postavením v očích veřejnosti.

 

 

 

 

 

 

 

Název:                               Bílá smrt
Autor:                                 Petri Sarjanen

Mladá FrontaVydavatel/výrobce:         Mladá fronta
Rok vydání:                      2015

Počet stran:                     136/16 stran přílohy
Vazba:                              pevná s přebalem lesklá
Rozměry:                         130 x 200 mm

EAN:                                 9788020435583
ISBN:                                978-80-204-3558-3

E-shop:                            http://www.kniha.cz/bila-smrt/d-306274/

 

O autorovi

Petri Sarjanen (Finsko, 1970)
Absolvent Vysoké školy v Helsinkách v roce 1996 oboru historie. V roce 1998 Sarjanen dostal šanci setkat se s sniperskou legendou Simo Häyhänem.

 

Mladá frontaDivize Knihy vydavatelství Mladá fronta je v současné době nejstarším kontinuálně fungujícím vydavatelem knih v České republice. Na knižním trhu působíme od roku 1945. U odborníků patříme mezi respektované značky a mezi čtenáři jsme oblíbení díky vhodné volbě zajímavých titulů.

Věnujeme pozornost zejména překladové beletrii, která tvoří asi třetinu knižních titulů, populárně-naučné literatuře, literatuře faktu a knihám pro děti a mládež. Vydáváme však i literaturu z oblasti sci-fi a fantasy, cestopisy a historické romány nebo obrazové publikace encyklopedického charakteru.

Na trh ročně uvedeme kolem 200 nových knih. Knižní tituly najdete nejen v tradičních knižních edicích, ale i v dalších zajímavých mimoedičních projektech. Stálé oblibě se těší tituly domácích i zahraničních autorů, z nichž se mnozí dočkali prestižních ocenění.

Informace o novinkách i skladové produkci naleznete na stránkách internetového knihkupectví www.kniha.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.