Neděle, 24.9.2023
KnihyKultura

Knižní tip: Dny posledního sněhu

Dny posledního sněhuPřicházejí DNY POSLEDNÍHO SNĚHU – slibuje název nové detektivky od Jana Costina Wagnera odhalující zdánlivě dva spolu nesouvisející zločiny.

Měsíc březen je již po mnoho let spojován s literaturou. Brněnské nakladatelství MOBA tradičně přineslo skvělé novinkové tituly speciálně připravené pro tento měsíc.

V knize DNY POSLEDNÍHO SNĚHU odhaluje její autor, Jan Costin Wagner, vyšetřování dvou spolu zdánlivě nesouvisejících zločinů.

Hlavní hrdina, detektiv Kimmo Joentaa, se krátce po sobě dostává ke dvěma případům. V tom prvním se ocitá na místě nehody, kde zahynula jedenáctiletá dívka v autě vytlačeném bezohledným řidičem ze silnice. Ve druhém jsou v helsinském parku nalezena dvě neidentifikovatelná mrtvá těla: devatenáctiletá dívka a muž po čtyřicítce. Vyšetřování ho zavede do složitého spletence vztahů lidí, jež na první pohled spolu nemají nic společného…..

Z německého originálu Tage des letzten Schnees přeložil překlad František Ryčl, kniha DNY POSLEDNÍHO SNĚHU vyšla 3. března 2015.

 

 

   

 

Název knihy:    Dny posledního sněhu
Autor:                 Jan Costin Wagner

MobaNakladatelství:  MOBA
Katalog. číslo:   4345
Rok vydání:       2015
Počet stran:       272

ISBN:                  978-80-243-6488-9
EAN:                   9788024364889

Vazba:                Vázáno
Formát:               120 x 200

E-shop:              http://shop.mobaknihy.cz

  


Jan Costin WagnerO autorovi

Jan Costin Wagner (* 13. října 1972, Langen) je německý spisovatel. Wagner absolvoval studium germanistiky a historie na frankfurtské univerzitě, které zakončil magisterskou prací o Adalbertu Stifterovi. Píše kriminální romány, které byly přeloženy do 14 jazyků. Živí se i jako hudebník. Je aktivním členem autorské organizace Autonama a žije střídavě v Německu a Finsku (scéně z románů), odkud pochází jeho manželka.

Autorovy knihy:
  Světlo v temném domě (2013)
  Ledový měsíc (2009)
  Mlčení (2011)
  V zimě, kdy připluli lvi (2012)
  Dny posledního sněhu (2015)

 

Nakladatelství MOBANakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer…) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriðason, Helon Habila, Michael Robotham a další).

Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.mobaknihy.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.