Knižní tip: Případ ukradeného zubu (recenze)

Případ ukradeného zuburecenze knihy
William Ritter – Případ ukradeného zubu

Případ ukradeného zubu je druhý díl série Jackaby (recenze prvního dílu) a přivádí nás do už známého New Fiddlehamu, ve kterém tentokrát dlouho nepobudeme.

Jackaby řeší jeden případ, ve kterém se jedné starší paní mění kočka. Ale ne povahově, z jejího mazlíčka se stává ryba a to doslova. Než se úplně promění, stihne porodit koťata, které pomalu ale jistě čeká stejný osud. Je to zvláštní případ a správné by bylo zvířata utratit, protože to jsou ve skutečnosti dost nebezpeční tvorové. Problém je v tom, že Jackaby má rád vše živé, tak se rozhodne si je ponechat, což by mohlo mít nedozírné následky.

Poté Jackabyho navštíví starý známý Hudson, který ho upozorní na nález kostí v Gad’s Valley. To ale Jackabyho nezajímá, na rozdíl od Rookové, jejíž otec pracoval v muzeu a dělal vykopávky. Má to v krvi a miluje tu práci, i když byla žena a v té době to bylo nevhodné. Naštěstí se vyskytnou nějaké okolnosti, které je nakonec na vykopávky opravdu zavedou.

Můžou za to zvláštní úmrtí, které způsobuje zřejmě nějaké zvíře. Všechny stopy vedou ke kostře dinosaura, jemuž někdo ukradl zub. A jako by to nebylo málo, na vykopávky se dostávají dva archeologové, kteří se nesnáší, soutěží spolu a jeden je schopen mnohého, jen aby druhý neuspěl.

V Gad’s Valley žije Charlie, který se musel kvůli svému problému odstěhovat z města. Proměňuje se ve vlka, a jelikož se mu povedlo proměnit v New Fiddlehamu na náměstí plném lidí, musel se odstěhovat na venkov, kde stopy vlka nejsou nic zvláštního. Jenže tam žije Hudson, a jelikož je lovec, tak stopy velkého vlka ho nenechávají chladným.

Rooková k Charliemu cítí náklonnost, takže má radost, že se s ním zase setká. I když se v ní mnohé pere a nechává si radit od ducha dívky a svobodomyslné novinářky.

Mezi tím vším se objevuje čím dál víc mrtvých. Kolik lidí ještě umře, než Jackaby zjistí, kdo nebo co je vraždí? A co vše to má společného s kostrou mrtvého dinosaura?

Případ ukradeného zubu je podle mě lepší, než první díl. Mnohým autorům se nepovede překonat první díl, tady se to ale povedlo. Hlavně se dostáváme i mimo město, což beru jako příjemné zpestření.

V druhém pokračování se setkáváme s novými postavami, které nás trošičku více přiblíží k tajemnému Jackabymu. Je to hodně zajímavý člověk, a čím víc jsem se dovídala o jeho minulosti, tím více si ho oblibuji. Hodně mi povahově připomíná Mloka z Fantastických zvířat. Doufám, že s dalším dílem se dostaneme dál do jeho života, protože z náznaků je znát, že je o co stát.

Tak jako první díl a tento jsem hltala stránku za stránkou, protože nejen že se čte strašně lehce, ale je to i napínavé. Dokonce je tam více akce, vtipu, narážek a s mrtvými tentokrát autor opravdu nešetřil.

Hodně se mi líbí, že tam není přehnaná romantika, ale jen takové náznaky, které člověka donutí číst dál a dál až nakonec zjistí, že ani v tomto díle se pořádně nic nedovíme. Romantické duše v tom můžou vidět minus, já mám ale v některých knihách ráda, že ta romantická zápletka nekazí tak krásnou knihu a když už tam něco takového je, tak pomalu autor napíná, co to jde.

Autor si u mě udělal velké plus tím, že v knize není žádné zdlouhavé nudné místo. Žádné zdlouhavé popisy, prostě pořádná kniha, která má spád. Jediný minus co bych dala je to, že ji mam tak rychle přečtenou a chci hned další díl, který vyjde doufám co nejdříve.

Kniha je taková fantasy detektivka a i když to může vypadat, že je to pro mladší ročníky, rozhodně můžu doporučit všem. To máte jak s Harry Potterem, taky ji lze číst v jakémkoliv věku. Rozhodně si získá své čtenáře a zaujme snad každého. Já osobně jsem si Jackabyho zamilovala a nedokážu si představit, že někdo by to měl jinak.

Takže rozhodně doporučuji celou sérii Jackaby a budu jen doufat, že se brzo dočkáme pokračování.

 


Název knihy:         Případ ukradeného zubu
Případ ukradeného zubuAutor:                      William Ritter
Překlad:                  Vratislav Kadlec

Nakladatelství:      HOST
Rok vydání:           2017
Počet stran:           272

ISBN:                       978-80-7491-875-9
EAN:                        9788074918759

Vazba:                     Vázáná s přebalemE-shop:                   kniha – http://nakladatelstvi.HOSTbrno.cz
                                  e-kniha – http://www.PalmKnihy.cz
   
Databáze knih:      www.DatabazeKnih.cz

  

{source}[[div data-configid=“0/44505745″ style=“width: 610px; height: 460px;“ class=“issuuembed“]][[/div]][[script type=“text/javascript“ src=“//e.issuu.com/embed.js“ async=“true“]][[/script]]{/source}

 

 

HostNakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Nově Host hledá kvalitní knihy i v oblasti žánrové (sci-fi a young adult) a dětské literatury. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni“ (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.