Pondělí, 15.7.2024
Ostatní volný časVěda a technikaVolný čas

Knižní tip. Responzivní design – profesionálně

Knižní tip. Responzivní design – profesionálněNaučte se budovat responzivní webové stránky.

Ačkoliv responzivní design je ve světě webdesignu vcelku nový pojem (poprvé ho použil Ethan Marcotte v roce 2010 ve svém článku pro magazín A List Apart), stačilo pouze několik let k tomu, aby se stal nepostradatelnou technikou pro tvorbu webových stránek, protože za tu dobu se webové prostředí stačilo změnit doslova k nepoznání. Už nějakou dobu neplatí, že webové stránky se zobrazují hlavně na desktopových PC a noteboocích s velkými obrazovkami – dnešní realita je taková, že se zobrazují úplně všude, od mobilních telefonů přes tablety až k chytrým televizím a dalším zařízením s přístupem na Internet. Nyní je ten pravý čas, abychom přestali vytvářet webové stránky s fixními rozměry a optimalizované pro konkrétní skupiny uživatelů a začali budovat skutečně responzivní weby, které se budou dobře zobrazovat (a dobře fungovat!) na nesčetných zařízeních, bez ohledu na to, jaký mají vlastně výpočetní výkon, velikost obrazovky, rozlišení nebo fyzické rozměry. 

 

  

 

 

Název knihy: Responzivní design – profesionálně
Autor: Tim Kadlec
Překlad: RNDr. Jan Pokorný

Rozměry: 168 x 230 mm
Datum vydání: 2014
Počet stran: 248
Typ vazby: brožovaná
Barva: černobílá

Katalogové číslo: ZRK1313
Vydavatel: Zoner Press

E-shop: www.zonerpress.cz

 

{source}[[iframe width=”600″ height=”402″ src=”//e.issuu.com/embed.html#0/9091999″frameborder=”0″ allowfullscreen]][[/iframe]]
{/source}

 

Zoner PRESS
Zoner Press vstupuje letos do druhého desetiletí své existence. V únoru v roce 2004 rozšířila společnost ZONER software své aktivity o vydavatelskou činnost, která byla první tři roky zaměřena převážně na vydávání odborné literatury (fotografování, grafika, programování a webdesign). Postupem času Zoner Press doplnil produkci o hobby literaturu, knihy o kreslení a malování, vyšel vstříc zájemcům o mangu, komiks i osobní růst a stále si na českém knižním trhu udržuje svoji pozici nejvýznamnějšího producenta kvalitní literatury pro fotografy.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.