Knižní tip: ZABIJ MĚ ZNOVU (recenze)

Rachel Abbott - Zabij mě znovurecenze knihy
Rachel Abbott – Zabij mě znovu

Maggie Taylorová se přestěhovala z jihu do Manchesteru s celou svojí rodinou. Jelikož vydělávala víc než manžel, rozhodly se, že on zůstane s dětmi doma a ona bude pracovat. Byla to právnička, která měla zrovna na starost nebezpečného šílence.

Když se jednoho dne vrací domů, volá Duncanovi, co doma, jenže to zvedne její osmiletý syn. Zjišťuje, že Duncan nechal děti samotné doma a odjel i s nějakou taškou pryč. Maggie si myslí, že to byly její nejhorší chvíle a cesta domů, což se mýlí. Protože nejhorší chvíle ještě nastanou.

Pod mostem u kanálu byla nalezená mrtvá žena, které vrah vyryl zvláštní znamení do stehna. K případu vyjíždí inspektorka Becky, která na místě vraždy poznává bývalou přítelkyni jejího šéfa Toma, což jí hodně zasáhne.
Když přijede Tom a vidí tři rýhy na stehně, vzpomene si na nevyřešený případ před dvanácti lety. Evidentně se jednalo o sériového vraha, zavraždil dvě ženy, které si byly neskutečně podobné, a pokusil se o vraždu třetí. Všechny měli znamení.
Nikdy nepřišly na to, kdo vraždil.

Když Maggie přijíždí domů, zjišťuje, že její osmiletý syn a čtyřletá dcera jsou v pořádku. Jen její syn si myslí, že otec odjel kvůli fotce ženy, kterou měl Duncan v telefonu a která vypadal stejně jako Maggie.

Ze zpráv zjišťují, že ta žena byla nalezena mrtvá. Maggie neví co dělat. Duncan beze stopy zmizel, měl fotku mrtvé v mobilu a k tomu všemu něco velkého tajil. Jelikož ho miluje, začne pátrat sama, aby nepoškodila jméno rodiny a hlavně aby nepřišla o Duncena.

Kniha Zabij mě znovu je neskutečně propracovaný detektivní thriller, z jehož konce neusnete. Ten je tolik překvapivý. Při čtení knihy člověku vůbec nedojde, že by to tak mohlo skončit. Děj se tam hodně střídá. Budete číst z pohledu Maggie, Toma, Becky, Leo a budou tam i návraty do minulosti. Přesněji dvanáct let zpět, kdy Tom vyšetřoval ty dvě vraždy. Sám byl tehdy teprve vyšetřovatel, jenže jeho nápady tenkrát jeho šéf nebral, do toho se mu narodila dcera a důkazy nebyly žádné, takže případ skončil nevyřešen. Tom netušil, že by sériový vrah začal zase řádit a dotkne se to jeho samého.

Jelikož se děj tolik střídá, je to opravdu hodně napínavé. Dokonce je tam dost akce, takže se nudit nebudete. Nejednou jsem byla napnutá jak struna, obzvlášť když tam šlo o děti.
Musím uznat, že je to kvalitní čtení, vše dává smysl, čte se strašně lehce a je dost překvapivá. Nechápu, že mě knihy autorky míjeli, protože stojí za povšimnutí.

Nejvíce se mi líbila dějová linka s Maggie, protože to byla máma od dětí, která musela řešit něco, co by nikdo nechtěl zažít. Občas bylo její chování hodně nepochopitelné, nejvíc hlavně ve chvíli, když se dozvěděla co je Duncan zač, jenže ho milovala a snažila se zachránit rodinu.

Zaujalo mě i Tomovo pátrání, které nebylo lehké, jelikož vraždy byly beze stopy. Bylo tam vodítko, ale dostat se k němu bylo opravdu náročné.

Knize nemám co vytknout, obsahuje vše, co má pořádná kniha mít. Pokud tedy milujete napětí, hodně nečekaný a překvapivý konec a pořádnou akci, tak rozhodně knihu doporučuji.

 

Rachel Abbott - Zabij mě znovu

 

Název:                               ZABIJ MĚ ZNOVU
Rachel Abbott - Zabij mě znovuAutor:                                 Rachel Abbott

Vydavatel/výrobce:          Mladá fronta
Rok vydání:                       2016

Počet stran:                       304
Vazba:                                pevná bez přebalu lesklá
Rozměry:                           140 x 210 mm

EAN:                                    9788020441706
ISBN:                                   978-80-204-4170-6

E-shop:                               kniha  www.Kniha.cz

                                             e-kniha www.PalmKnihy.cz

Databáze knih:                  www.DatabazeKnih.cz

 

Rachel Abbott - Zabij mě znovu

 

Mladá fronta
Divize Knihy vydavatelství Mladá fronta
je v současné době nejstarším kontinuálně fungujícím vydavatelem knih v České republice. Na knižním trhu působíme od roku 1945. U odborníků patříme mezi respektované značky a mezi čtenáři jsme oblíbení díky vhodné volbě zajímavých titulů.

Věnujeme pozornost zejména překladové beletrii, která tvoří asi třetinu knižních titulů, populárně-naučné literatuře, literatuře faktu a knihám pro děti a mládež. Vydáváme však i literaturu z oblasti sci-fi a fantasy, cestopisy a historické romány nebo obrazové publikace encyklopedického charakteru.

Na trh ročně uvedeme kolem 200 nových knih. Knižní tituly najdete nejen v tradičních knižních edicích, ale i v dalších zajímavých mimoedičních projektech. Stálé oblibě se těší tituly domácích i zahraničních autorů, z nichž se mnozí dočkali prestižních ocenění.

Informace o novinkách naleznete na stránkách internetového knihkupectví www.kniha.cz.


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.