Kočičí hrádek

Kočičí hrádekKočičí hrádek se nachází ve slavicko-slatiňanském areálu. Toto území bylo vyhlášeno památkovou zónou dne 1. července 1996 k zajištění ochrany částí krajinného celku a historického prostředí. Jedná se o miniaturu hradu, kterou koncem devatenáctého století postavit kněžna Vilemína Auerspergová. Architektura stavby je ovlivněna romantismem.

Tento umělecký směr předminulého století hledal inspiraci v rytířském středověku a v architektuře se snažil o teatrální iluzi života na starém hradě před staletími.

Miniatura zděného hrádku, který stojí na křemencové skalce vzbuzuje mezi současnými návštěvníky hlavně dětmi stejné nadšení, jako u malých potomků rodiny Auerspergů.

Když půjdeme od Kočičího hrádku narazíme na pastviny, kde se pase spousta krásných koní i s hříbátky. Pokud projdeme Slatiňanským parkem ocitneme se na zahradě Slatiňanskému zámku.

Pokud půjdeme tento zámek navštívit dozvíme se mnoho zajímavostí nejen o historii zámku, ale i mnoho zajímavách věcí o koních. Dále v okolí kočičího hrádku nalezneme hřebčín, pískovcové skály a Kochánovické rybníky.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.