Keltské oslavy léta – svátek Lughnasad

Lughnasad 2009Zveme Vás na tradiční oslavy keltského svátku Lughnasad. V sobotu 1. srpna 2009 proběhnou v Nasavrkách oslavy léta – festival keltské kultury Lughnasad. Akce se koná v zámku, na nádvoří, v zámecké zahradě a na náměstí od půl desáté do půlnoci.
Již dopoledne budou probíhat na náměstí tradiční trhy, v zámecké zahradě pak ukázky keltských řemesel (kovářství, keramika, malování na tělo, keltská kuchyně…) – některá z nich si můžete i sami vyzkoušet, a také hry a soutěže pro děti i pro dospělé.

  

 

 

Lughnasad 2008, foto: Jaromír Zajíček (c) 2008 www.FotoZajda.czVe 14 hodin se můžete těšit na slavnostní příjezd keltské kupecké karavany, která do Nasavrk přijede z pod Kunětické hory. Začne také program na pódiu a živá vystoupení. Během odpoledne tak uvidíte irské tance (a proběhne i jejich výuka), ukázky keltského boje, vystoupení keltské harfenistky, kapelu Věneband z Litomyšle a další. Po celý den bude připraveno občerstvení a nebude chybět ani nápoj Keltů – medovina.

 

 

Roch'ann, foto: Jaromír Zajíček (c) 2008 www.FotoZajda.cz

 

Celou akci pak večer završí ohňová show a koncert keltské, irské a další stylové hudby – k tanci i k poslechu nám zahrají výborné kapely Rí Rá, Roc´hann (kapela ze Slovenska), Irish Dew a Jauvajs.

 Vstupné je během dne dobrovolné, na večerní koncert je pak pouhých 100 Kč.
Více informací o Lughnasadu – oslavách léta naleznete na stránkách www.boii.cz.

 

Lughnasad 2008, foto: Jaromír Zajíček (c) 2008 www.FotoZajda.cz  

Oslavy Lughnasadu pořádá občanské sdružení Boii o.s. za podpory města Nasavrky, Pardubického kraje a dalších partnerů.

 

 

 

 

 

 

Foto: Jaromír Zajíček (c) 2008 www.FotoZajda.cz

Fotografie z Lughnasadu 2008 naleznete na adrese http://www.fotozajda.cz/reportaze/lughnasad/galerie.html.

 

Lughnasad 2009

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.