Školní družiny, neziskovky a domy dětí a mládeže budou moci získat finance

KurzVybrané školní družiny, domy dětí a mládeže a neziskové organizace budou moci získat finanční prostředky na rozvojové aktivity. Mezi ně patří například mediální výchova či participace.

„Částka, kterou bude možná každá organizace získat, je přes 80. tisíc na vybrané téma. Žádosti budou velmi jednoduché, ale k podání žádosti bude potřeba předložit odbornost v dané oblasti,“ přibližuje Roman Málek z chrudimského Občanského sdružení Altus.  Pro zájemce je proto připraveno i odborné školení, které pořádá Agora Central Europe a Občanské sdružení Altus a do kterého se v těchto dnech  je možné se ještě hlásit.

Školení budou probíhat v chrudimském Hotelu Bohemia pro všechny účastníky z Pardubického i Královéhradeckého kraje. Na téma Participace a informovanost, cesta k aktivnímu občanství proběhne první setkání 13. a 14. září 2010, na téma Mediální výchova a medializace 15. a 16. září 2010.
Vzdělávání včetně ubytování a stravování je bezplatné a přihlášky se přijímají na stránkách http://vm.nidm.cz.

Kurz je financován z projektu Klíče pro život – rozvoj klíčových kompetencí v zájmovém a neformálním vzdělávání, podpořeného z prostředků Evropského sociálního fondu – operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.