Úterý, 16.4.2024
ChrudimSport

Kolo pro život – Manitou Železné hory České spořitelny

25. srpna 2012 se pojede již 12. ročník závodu horských kol Manitou Železné hory, který je zařazen do největšího seriálu horských kol nejen v České republice, ale také v Evropě a ve světě. Jako obvykle vyroste zázemí v prostorách Ploché dráhy za Gymnáziem Josefa Ressela v Chrudimi.

Pro letošní ročník si chrudimští pořadatelé připravili pár změn. Jako největší změnou je zkrácení hlavního závodu, který měl v minulích letech 115 km, pro nižší účast závodníků, kteří si na tuto porci kilometrů troufali se hlavní závod zkrátil skoro na polovinu tedy 60km. Tím, že se zkrátil hlavní závod museli být zkráceny i ostatní závody “Trasa C” z původních 50 kilometrů na 36 a “Trasa D” neboli Fitnes jízda byla zkrácena na 17 km.

MTB Manitou Železné hory

Pořadatelé nezapomněli ani na nejmenší závodníky. I pro ně je zde připraveno nespočet závodů. Závody pro juniory se budou konat v prostorách Ploché dráhy, kdežto pro již zmiňované první tři velké závody je připraven start na Chrudimském Resselově náměstí, kde závodníky ihned po startu čeká nejnáročnější část závodu – sjezd Širokých schodů. Toto místo je také divácky nejatraktivnější, jsou zde k vidění vypjaté situace, pády, apod.

Pokud i Ty by ses chtěl podílet na organizaci nebo nám nějakým způsobem pomoci s organizací tohoto závodu neváhej nás kontaktovat na mail: vrbovsky@chrudimka.cz.

Více informací na www.kolopro.cz.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.