Úterý, 16.4.2024
Ostatní volný časVolný čas

Kompletní program Pálavského vinobraní 2020 je na světě

Olympic, Lucie Bílá, Marta Jandová, Marek Ztracený, The Tap Tap, Lenny, Iné Kafé, Ondřej Ruml, Xindl X a mnoho dalších hvězd rozzáří letošní 73. ročník Pálavského vinobraní. To se v  Mikulově uskuteční od 11. do 13. září 2020. 

Těšit se můžete nejen na české a slovenské hvězdy hudebního nebe ale samozřejmě i na v nekonečné množství vína, burčáku, gastronomických pochutin a dalšího doprovodného programu pro dospělé i ty nejmenší.

Podrobný program naleznete na www.palavske-vinobrani.cz.

Pálavské vinobraní je vždy především oslavou vinařů a vína ve všech jeho možných podobách. V zámeckém sále se během celého víkendu bude opět konat Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín. Nebudou chybět ani ukázky zpracování hroznů na terase zámku v podání Sedleckých vín. A jelikož k vínu patří i dobré jídlo, gastronomické speciality potkají návštěvníci ve stáncích takřka na každém rohu.

Na Pálavské vinobraní zavítá samozřejmě i král Václav IV. se svou šarmantní královnou Chantal Poullain. Se svou družinou dorazí král na náměstí již v pátek a v sobotu v doprovodu své královny i veselého boha Bakchuse pozdraví své nejmilejší mikulovské „poddané“ nejen na náměstí, ale i v amfiteátru, na Kozím Hrádku nebo na východní terase zámku.

Program 73. ročníku nezapomene ani na menší účastníky. Mnoho her, divadýlek i žonglérských vystoupení bude pro děti připraveno v zámecké zahradě i na Kozím hrádku. Na zámku bude již po několikáté probíhat soutěž pro celou rodinu „Po stopách vinaře“ s možností se stát „Mistrem vinařem“.

Kompletní program i všechny užitečné informace o vstupenkách, dopravě, ubytování nebo parkování najdete na webových stránkách www.palavske-vinobrani.cz, Facebooku i Instagramu.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.