Středa, 29.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Kompletní program Pálavského vinobraní 2020 je na světě

Olympic, Lucie Bílá, Marta Jandová, Marek Ztracený, The Tap Tap, Lenny, Iné Kafé, Ondřej Ruml, Xindl X a mnoho dalších hvězd rozzáří letošní 73. ročník Pálavského vinobraní. To se v  Mikulově uskuteční od 11. do 13. září 2020. 

Těšit se můžete nejen na české a slovenské hvězdy hudebního nebe ale samozřejmě i na v nekonečné množství vína, burčáku, gastronomických pochutin a dalšího doprovodného programu pro dospělé i ty nejmenší.

Podrobný program naleznete na www.palavske-vinobrani.cz.

Pálavské vinobraní je vždy především oslavou vinařů a vína ve všech jeho možných podobách. V zámeckém sále se během celého víkendu bude opět konat Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín. Nebudou chybět ani ukázky zpracování hroznů na terase zámku v podání Sedleckých vín. A jelikož k vínu patří i dobré jídlo, gastronomické speciality potkají návštěvníci ve stáncích takřka na každém rohu.

Na Pálavské vinobraní zavítá samozřejmě i král Václav IV. se svou šarmantní královnou Chantal Poullain. Se svou družinou dorazí král na náměstí již v pátek a v sobotu v doprovodu své královny i veselého boha Bakchuse pozdraví své nejmilejší mikulovské „poddané“ nejen na náměstí, ale i v amfiteátru, na Kozím Hrádku nebo na východní terase zámku.

Program 73. ročníku nezapomene ani na menší účastníky. Mnoho her, divadýlek i žonglérských vystoupení bude pro děti připraveno v zámecké zahradě i na Kozím hrádku. Na zámku bude již po několikáté probíhat soutěž pro celou rodinu „Po stopách vinaře“ s možností se stát „Mistrem vinařem“.

Kompletní program i všechny užitečné informace o vstupenkách, dopravě, ubytování nebo parkování najdete na webových stránkách www.palavske-vinobrani.cz, Facebooku i Instagramu.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.