Koronavirus již hýbe i sportem

Nový koronavirus již dorazil i do Česka a přinesl s sebou důsledky také pro sport. 

Vláda ČR v úterý 10. března vydala mimořádné opatření k zamezení šíření koronaviru. Zakázala všechny veřejné i soukromé akce s návštěvou více než sto osob. Velký dopad to má tak na všechny tuzemské sportovní soutěže.

Tipsport extraliga v úterý na mimořádné schůzi rozhodla o zápasech 2. předkola Hradce Králové s Karlovými Vary a Olomouce se Zlínem bez diváků. O den později pozastavila celou soutěž do 29. března. Pokud se situace zlepší a opatření se zmírní, soutěž bude pokračovat třetími a rozhodujícími zápasy předkol (obě série jsou 1:1 na zápasy, přičemž v klasickém formátu se hraje na 3 vítězná utkání) a následovat by mělo čtvrtfinále, které se bude hrát pouze na 3 vítězná utkání (normálně 4). Pokud se situace nezlepší, ve hře je dohrání play-off bez diváků či jeho úplné zrušení. Chance ligu nejspíše čeká podobný scénář. Nižší soutěže pokračují, ale bez diváků.

Mistrovství světa v ledním hokeji stejně jako Mistrovství Evropy ve fotbale jsou v ohrožení. O MS v hokeji se rozhodne 15. dubna, o fotbalovém ME později.

Ligová fotbalová asociace (LFA) rozhodla o dalším průběhu FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY takto: následující dvě kola se hrají beze změn, ale samozřejmě s prázdnými tribunami. O dalším průběhu soutěže se bude rozhodovat dle vývoje situace. Nižší soutěže pokračují či začínají dle plánu, ale bez diváků.

Jak bude situace pokračovat, bohužel nikdo neví. Doufejme, že se vše brzy zlepší a česká sportovní scéna bude moci pokračovat bez omezení.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.