Kosheen v kompletní sestavě s živou kapelou a zpěvačkou Sian Evans již brzy v Pardubicích!

Britští Kosheen vystoupí v ČR! Na jejich energickou show se připravte 28. února 2020 v PVV Ideon v Pardubicích, kde se předvedou v kompletní koncertní sestavě a po pětileté koncertní pauze představí průřez mnohaletou tvorbou.

Skupinu Kosheen, která se dnes již řadí do zlatého fondu taneční hudby, založila trojice muzikantů již v roce 1999. Trio tvoří Markee Substance, Darren Decoder a zpěvačka Sian Evans a všichni tři si zůstali věrní, již od začátku kapely. Zařadit toto uskupení nikdy nebylo jednoduché, protože jednotlivá alba i písně vždy oscilovali mezi mnoha hudebními styly. Nejvýrazněji je však v jejich tvorbě slyšet Drum’n’bass, techno a trip-hop, ale i rockové kytary.

Hned debutovým albem Resist z roku 2001 rozvířili vody taneční hudby. Album obsahovalo mnoho z největších hitů kapely; jako například písně Hide U, Catch nebo Suicide. Toto album bylo čistě tanečním projektem na pomezí Drum’n’bass, Techna i Housu. Od té doby kapela vydala ještě další 4 alba, která sice nikdy nedosáhla úspěchu toho prvního, ale pravidelně se umísťovala v předních příčkách hitparád.

V roce 2015 kapela ohlásila pauzu od veřejných vystoupení, ovšem k 20 letům historie kapely přišel návrat a to ne jen tak ledajaký. V rámci koncertů v České republice vystoupí Kosheen s živou kapelou doplněnou o hosty na bicí a kytarové nástroje. Těšit se můžeme na bezmála dvě hodiny hitů, které v prvním desetiletí 21. století změnily jednou pro vždy taneční hudbu.

 

Kdy pátek 28. února 2020
Kde Ideon Pardubice

 

 

Kosheen plakát

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.