Pomůže knižní šifra odhalit rodinné tajemství?

recenze knihy Sejdeme se v knihkupectví

Říká se o vás, že pořád jen ležíte v knihách? Milujete rodinná tajemství a rádi je odhalujete? Román Sejdeme se v knihkupectví by proto neměl chybět ve vaší knihovně. Je lehký, místy úsměvný, i když zahraje na vážnější notu. Není totiž nic horšího, než když vám příbuzní celý život něco tají a vy musíte zjistit, co.

Pro Mirandu Brooksovou byl strýček Billy jedním z nejdůležitějších členů rodiny. Milovala jeho šifrované bojovky, a i když ho nevídala tak často, jak by si přála, vždycky si jeho návštěvy užívala. Když jí bylo dvanáct, něco se zlomilo. Miranda zaslechla divokou hádku Billyho s její matkou a od té doby ho vůbec neviděla. O šestnáct let později je strýc po smrti. Mirandě odkázal téměř zkrachovalé knihkupectví a poslední šifrovanou hru, která by mladé ženě měla pomoci poskládat střípky strýcova života a možná i odkrýt jedno rodinné tajemství, o kterém až dosud neměla tušení.

Sejdeme se v knihkupectví - recenze knihyAutorka rozehrává dramatický příběh, který spolu s Mirandou postupně odhalujete pomocí šifrované bojové hry. Tímto zajímavým prvkem Amy Meyersonová knihu okořenila a dodala jí tak špetku tajemna i dobrodružství. K tomu připočítejte prostředí, kde se z převážné části děj odehrává, vždyť knihkupectví je tou správnou destinací, kde by měli zakotvit všichni příznivci voňavých knížek. Ti si přijdou na své, protože Miranda bude postupně pronikat do tajů podnikání a chodu knihkupectví. Také strýcovy šifry jsou plné odkazů na známá díla, literatura je s tímto románem prostě neodmyslitelně svázána. Tohle mě bavilo hodně, myslela jsem, že jsem tajemství rodiny Brooksových odhalila, ale podařilo se mi to jen částečně, finální drama mě hodně překvapilo.

V určitých aspektech je příběh hodně předvídatelný. Co se milostné linie týče, asi sami uhádnete, kam to bude v Mirandině případě směřovat. Má přítele, se kterým právě začala bydlet, ale taky musí vyřešit dědictví. Sama sebe ujišťuje, že vrací domů jen na dobu nezbytně nutnou, ale znáte to. Vždycky se najde nějaká překážka, třeba v podobě nerudného provozního, který Mirandě moc nevěří a myslí si, že jí jde jen o to, aby obchod výhodně prodala. Místy má děj trochu smutný ráz a sklouzává do melancholie, to když Miranda hledá sebe a zkoumá své kořeny, řeší téma rodinné identity a potýká se se spoustou otázek, na něž jí nikdo nechce dát odpověď. 

V každém případě je knížka  Sejdeme se v knihkupectví příjemným odpočinkovým počinem pro všechny, jimž učarovaly knihy a svět kolem nich. I když příběhů na toto téma už bylo napsáno poměrně dost, knihomoly jejich svět nikdy nepřestane bavit a každý další román, díky kterému se ve svém království mohou ztratit, bude vítán.

 

Název knihy Sejdeme se v knihkupectví
AutorAmy Meyersonová
Žánrromány pro ženy
  
Nakladatelství MOTTO
Rok vydání2019
Počet stran368
ISBN978-80-267-1614-3
  
Nákup knihy www.motto.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

MOTTO

Motto je nakladatelství s pozitivním nábojem. Vydává kvalitní českou, převážně humoristickou beletrii a romány předních českých spisovatelek (Halina Pawlowská, Ivanka Devátá , Irena Obermannová, Barbara Nesvadbová). Objevuje i nové autorky (Eva Rýznerová, Michaela Klevisová) a uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány Říkal jsi, Ti amo a Oběd v Paříži, které kombinují příběhy o lásce s recepty. Významnou součástí portfolia tohoto nakladatelství jsou kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů. Nejen ženám jsou pak určeny tituly z oboru populární psychologie.

www.motto.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)