Kouzelná Srí Lanka – ostrov tisíce vůní a úsměvů

Kouzelná Srí Lanka - ostrov tisíce vůní a úsměvů

13. ledna 2017, Vodní zdroje Chrudim

Ne nadarmo se říká, že Srí Lanka je „tak trochu jiná Indie“. S indickým subkontinentem má ostrov společné náboženství, kulturu i kus historie, ale chybí mu ukřičenost indických velkoměst. Povětšinou budhistické a hinduistické kláštery se střídají s historickými městy a archeologickými nalezišti zapsanými na seznam světového dědictví UNESCO.

Na Srí Lanku se podíváme v pátek 13. ledna s Davidem Hainallem. Spolu s ním po více než šesti tisících schodech vystoupáme na vrchol Adam´s peaku, posvátné hory všech čtyř hlavních náboženství ostrova, a společně s dalšími turisty a poutníky přivítáme příchod dalšího dne. Vypravíme se také na volné a moře za plejtváky obrovskými nebo do záchranné stanice pro mořské želvy a do dolů měsíční kameny. Mozaiku poznání, vjemů, chutí a vůni doplňují každodenní návštěvy trhů s tropickým ovocem, rozsáhlé a všudy přítomné čajovníkové plantáže, skvělá místní kuchyně nebo třeba rybářské trhy v přístavech na jihu ostrova.

Přednáška začíná v 18 hodin a koná se ve Vodních zdrojích Chrudim. Předprodej lístků zajišťuje Infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí v Chrudimi.
Rezervace a další informace na gutzer@centrum,.cz nebo 723 004 397.

Kouzelná Srí Lanka - ostrov tisíce vůní a úsměvů

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.