Středa, 21.2.2024
Cestování a výletyVolný čas

Krása a chudoba Nepálu

Krása a chudoba NepáluV úterý 2. června 2015 se bude ve Vodních zdrojích Chrudim konat charitativní přednáška věnovaná Nepálu. Přednášet bude Petr Kohoutek, který se svou dcerou odjel na měsíc do Nepálu stavět jako dobrovolník školu v jedné odlehlé vesnici.

Ve vesnici obývané kmenem Tamangů žili a pracovali společně s místními obyvateli. Během jejich pobytu byla škola dokončena a 6. dubna 2015 předána do provozu. A tak zbyl i čas na cestování po Nepálu.

Přednáška představí nejen život v odlehlé vesnici a práci dobrovolníků, ale seznámí nás i s přírodními a kulturními krásami Nepálu. Přednášející zvládl navštívit sedm památek UNESCO, které se nacházejí v údolí Káthmándú, procestovat okolí Pokhary a národní park Chitwan.

Krátce po jeho návratu domů postihlo Nepál zemětřesení. Škola, kterou pomáhal dokončit jej přežila, většina domů ve vesnici však ne. Proto se Petr Kohoutek rozhodl pomoci podruhé, tentokrát alespoň penězi, které prostřednictvím neziskové organizace Namasté Nepál pomohou vesničanům.

Krása a chudoba Nepálu

 

Chcete-li pomoci i vy, příjďte na přednášku. Veškeré vybrané peníze budou poskytnuty postižené nepálské vesnici. Začátek v 18:00. Další info na 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Krása a chudoba Nepálu

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.