Sobota, 30.9.2023
KnihyKultura

Knižní tip na strhující thriller LAURA

Laura

Nakladatelství XYZ vydalo strhující psychologický thriller Laura, který je prvním dílem světově úspěšné trilogie Prokletí městečka Palokaski.

 

Krimi série zakořeněná v éře sociálních médií sleduje příběh bývalé policistky Mii, která se zaplete do zmizení tří mladých žen na jinak poklidném finském předměstí, kde se všichni znají, a každý je podezřelý. Román Laura autorského týmu píšícího pod pseudonymem J. K. Johansson vychází ve skvělém překladu Michala Švece. Práva na filmové zpracování koupila společnost Nordisk Film TV.

Miia Pohjavirta, bývalá policistka se specializací na online zločin, začíná novou kariéru jako speciální pedagožka na střední škole. Těsně před začátkem školního roku zmizí během školní zábavy studentka Laura Andersonová, klientka Miina bratra, školního psychologa Nikkeho. Rodiče Laury se snaží hledat svou zmizelou dceru přes internet. Otevřou tím skutečnou Pandořinu skříňku, která ovlivní chod celého městečka Palokaski. Sex se staršími muži, obchod s orgány, drogami… Je možné, že by Laura, dívka s tváří anděla, byla do toho všeho zapletená? 

Do podezření z vraždy či únosu se brzy dostane také Nikke, který ztratil důležitou dokumentaci týkající se Lauřina případu. Zpráva o Lauřině zmizení zaujme také bulvárního novináře, který objeví starou zprávu o podobném únosu, ke kterému došlo před deseti lety. Za podobných okolností tehdy zahynula sestra Mii a Nikkeho – Venla. 

Druhý díl s názvem Nora vydá nakladatelství XYZ na podzim 2015, závěrečný díl Venla plánuje na jaro příštího roku. Programový ředitel nakladatelství Petr Tychtl neskrývá své nadšení: „Autorská skupina skrývající se pod pseudonymem J. K. Johansson dokazuje, že kvalitní severská detektivka nemusí vzniknou jen ve Švédsku či Norsku. Trilogie Prokletí městečka Palokaski je důkazem, že Finsko není jen zemí Miky Waltariho, ale že zde může vzniknout i originální a svébytný thriller.“

 

Název knihy:                                          Laura
Autor:                                                      J.K. Johansson

Žánr:                                                        thriller, čtení pro ženy
Nakladatelstvi:                                      X.Y.Z
Datum vydání:                                      11. 5. 2015
Doporučeno od:                                   15 let
EAN:                                                        9788075050885
Počet stran:                                            208 stran
Formát:                                                   130×190 mm – vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

E-shop:                                                    http://www.albatrosmedia.cz/laura.html

Ukázková kapitola:                                zde

  

NAKLADATELSTVÍ XYZ

NAKLADATELSTVÍ X.Y.Z je od roku 2011 součástí největší české mediální společnosti Albatros Media, a.s. Na trhu působí od roku 2004. Vydává původní českou i zahraniční beletrii, zaměřuje se zejména na romány, autorizované životopisy či rozhovory, literaturu faktu, historické publikace i výpravné encyklopedie a komiksy.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.