Dvě ženy, dvě povahy, jedno léto

Jaké je milovat? A jaký je pocit být milován? Jak člověk pozná a ví, že je to opravdové?

V působivém prostředí bretaňského pobřeží nechává autorka bestsellerů Nina George dvě ženy znovu objevit samy sebe, jejich přání, sny, smyslnost a touhu.

Román z německého originálu Die Schönheit der Nacht přeložila Dagmar Hoangová.

 

Krása noci (MOBA)Krása noci, Nina George

Semestr skončil, začínají zasloužené dva měsíce volna. Claire, pětačtyřicetiletá profesorka na prestižní univerzitě, z taxíku pozorovala ženy v pařížských ulicích. Kolik tajemství zamlčují? Kolik milenců, kolik nevyplakaných slz? Kolik nevyslovených, neuskutečněných nápadů? Uznávaná pařížská etoložka po dvaadvaceti letech manželství stále víc a víc touží po tom, aby cítila, že žije, ne že pouze existuje. 

Devatenáctiletá Julie zase čeká na něco, co rozpálí její nitro – opojení životem, odvahu, vášnivou lásku. A protože osud píše své vlastní příběhy, právě Claire a Julie mají strávit žhnoucí léto na pobřeží Bretaně – s Claiřiným manželem Gillesem a synem Nicolasem, který je zároveň Juliiným přítelem. 

Zde, na konci světa, obě tak rozdílné ženy objevují opět chuť do života a spalující, mořem vonící vášeň. Nikdy už nebudou stejné jako dřív. A způsobí jejich proměnu pouze slunce, písek, moře a sůl?

 

Spisovatelka Nina George je žena, která nahlíží lidem do duší,“ časopis Stories.

 

O autorce

Několikrát vyznamenaná, mezinárodně uznávaná autorka bestsellerů a nezávislá novinářka Nina George, narozená v roce 1973 v Bielefeldu, píše od roku 1992 romány, populárně naučné knihy, eseje, reportáže, povídky, blogy a novinové sloupky. Její román Levandulový pokoj byl přeložen do 36 jazyků a dobyl žebříky po celém světě, například newyorský seznam bestsellerů v USA. Se svým manželem, spisovatelem Jensem J. Kramerem, píše Nina George pod pseudonymem Jean Bagnol trillery z Provence. Nina Georgeová je poradkyní prezidia PEN a členkou představenstva Svazu německých spisovatelek a spisovatelů. Žije v Berlíně a Bretani.

 

Název knihy Krása noci
AutorNina George
ŽánrRomány, Pro ženy
  
Nakladatelství MOBA
Rok vydání2020
Počet stran296
ISBN978-80-243-9185-4
  
Nákup knihy www.mobaknihy.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

MOBA

Nakladatelství Moravská Bastei MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jan Míka, Alena Jakoubková, Jan Bauer) a zahraničních autorů (Anthony Doerr, Håkan Nesser, Deon Meyer, Johan Theorin, Volker Kutscher, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Arnaldur Indriason, Tony Parsons, Benjamin Black, Linda Castillo, Michael Robotham a další).

www.mobaknihy.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.