Pondělí, 2.10.2023
KnihyKultura

TÉMBR – Nová nakladatelská značka audioknih

Nakladatelství Euromedia se dlouhodobě podílí na české audioknižní produkci – až dosud se tak dělo především formou spolupráce s etablovanými audio vydavateli jako Tympanum, OneHotBook nebo Radioservis.

V poslední době si však stále naléhavěji uvědomujeme, že potřebujeme autonomní nezávislou tvorbu. Proto začaly od roku 2017 vznikat první „audio vlaštovky naší vlastní výroby, které ale byly až dosud vydávané pod stejnou nakladatelskou značkou, pod jakou vznikly tištěné předlohy audioknih. V roce 2017 to byly dva tituly, v roce 2018 čtrnáct titulů a vloni již 26 titulů.

Narůstající množství domácí audioknižní produkce logicky vyvolalo potřebu pro další krok – tedy vlastní audioznačku. Z tohoto důvodu se od letošního března k již zavedeným nakladatelským edicím (Ikar, Odeon, Kalibr, Universum, Yoli, Esence, Pragma, Laser, Listen, Brána  a Pikola) přidává i samostatná nová značka Témbr, která bude od této chvíle produkovat všechny audioknihy, vycházející souběžně s vybranými tištěnými tituly právě v sesterských edicích.

Výsledkem by mělo být synergické propojení tištěných i audio novinek, které by v budoucnu měly ideálně vycházet ve stejný okamžik. Vznik nové značky přispěje k jasnější a přímočařejší komunikaci směrem k posluchačům, odborné veřejnosti i médiím.

Daniel Cole - Konec hryEdiční politika Témbru bude velmi rozmanitá, měla by posluchačům přinést široké spektrum nabídky od největších beletristických bestsellerů až po umělecké a úzkoprofilové žánry – máme z čeho vybírat, neboť ročně v Euromedia vydáváme přes 800 knih. Naším cílem je se výhledově zařadit mezi pět největších audio vydavatelů.

První audioknihou, která právě dnes vychází pod novou značkou Témbr, je jeden z nejočekávanějších thrillerů roku – Konec hry od Daniela Colea ve skvělém provedení dvojice Martin Stránský a Monika Žáková a režii Jana Drbohlava.

Vysvětlivka na závěr:

Témbr (čti „tembr) = barva, zabarvení, odstín, charakter, nuance (nejčastěji hlasu)

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.