Kytarová legenda Mark Knopfler v Praze

Kytarová legenda Mark Knopfler v PrazeBritský fenomenální kytarista a jeden z nejlépe kritikou hodnocených a komerčně nejúspěšnějších umělců všech dob Mark Knopfler se vrací do České republiky představit své nové album “Privateering“. Do pražské O2 Areny zavítá 7. května 2013 v rámci svého koncertního turné, které čítá 72 zastávek v pětadvaceti evropských městech.

Nové album „Privateering” vyšlo 3. září 2012 a Mark Knopfler jej se svou kapelou představí na sérii koncertů od dubna do července 2013. „Privateering” je Markovo osmé sólové studiové album, obsahuje dvacet skladeb a je to vůbec první dvojalbum v jeho pětatřicetileté kariéře. „Čím jsem starší, tím víc chci psát,” říká. „Celý proces si užívám víc než kdy jindy, psaní, nahrávání i živé hraní. Baví mě všechno.

Knopfler a jeho osmičlenná kapela se již těší, až opět vyrazí na koncertní turné, které odstartuje v roce 2013. „Je to jako být kapitánem malé bojové lodi a já si celý ten život v týmu na turné opravdu užívám.”

Mark Knopfler - PrivateeringKromě materiálu z nového alba se fanoušci dočkají i písní, které se staly součástí našich životů, a Mark si je náležitě vychutná. „Naše staré skladby se pro mnohé staly v podstatě ukazateli na cestě životem. Budu samozřejmě hrát tyhle věci občas jinak, abych je udržel naživu a aby pro mě byly smysluplné a nepůsobily jako kabaret. Jsou však skladby, které když nezahrajete v jejich původní verzi, tak pro hodně lidí svět přestane být tím, čím býval. Zkrátka rád hraju staré písně, které jsem složil, a lidé je rádi slyší.

Mark vydal své první sólové album „Golden Heart” v roce 1996 a pak hned pokračoval v prvním desetiletí 21. století ve svém tvůrčím rozletu celou řadou dalších skvělých desek. Celkem vydal u společnosti Universal 7 titulů:

Golden Heart (1996), Sailing To Philadelphia (2000), The Ragpickers Dream (2002), Shangri-La (2004), All The Road Running (2006), Kill To Get Crimson (2007), Get Lucky (2009)

Mark Knopfler není jen plodným skladatelem, který, jak se zdá, nedokáže prostě přestat psát a nahrávat písničky, ale je i vynikajícím koncertním hudebníkem – na podporu všech zmíněných alb intenzivně vystupoval po celé Evropě i USA. Mark Knopfler bývá označován za jednoho z nejlepších kytaristů všech dob. Během své hudební kariéry prodal více než 120 milionů alb, a to jak sólově, tak s kapelou Dire Straits. V roce 2012 to bude již 20 let od posledního koncertu Dire Straits.

Několikanásobný držitel ceny Grammy v kategorii zpěvák / skladatel spojil v Dire Straits své ironické texty s osobitou technikou hry na kytaru, a vytvořil tak obrovské hity jako „Money For Nothing”, „Sultans Of Swing”, „Romeo and Juliet” a „Walk Of Life”. Produkoval nahrávky Boba Dylana a Randy Newmana, je také autorem několika soundtracků: „Local Hero”, „Princess Bride”, „Last Exit To Brooklyn” , „Wag The Dog” a „A Shot at Glory”.

Více na http://www.markknopfler.com/ a http://www.livenation.cz/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.