Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

Legendární kapely v Herálci

Legendární kapely v HerálciOblíbený sál kulturního domu Herálec je vyhledávanou zastávkou v turné těch největších domácích kapel jako Kryštof, Tři Sestry, Chinaski nebo Divokej Bill. Ovšem snad ještě větší oblibu si získávají tradiční rockové zábavy. A jednu takovouto speciální akci nabídne sobotní večer 29. listopadu 2014, jehož tématem jsou návraty legendárních kapel. 

Na Herálecké podium se totiž po mnoha letech vrátí hlinecká metalová legenda Metal Jan, která vznikla na počátku roku 1987 složením členů s rozpadajících se kapel Katoda, Alarm a Gama. Během své nejslavnější éry na přelomu osmdesátých a devadesátých let křižovala parta ve své nejsilnější sestavě Vysočinou a utvářela domácí metalovou scénu. Následující dlouhou odmlku přerušilo několik koncertů v letech 2003 a 2004, nicméně od té doby Metal Jan opět zmizel z koncertních pódií. A po dalších deseti letech přišel čas si osvěžit více než dvacetileté hity a zavzpomínat si spolu s původní sestavou, alespoň pro jeden večer.

Další legendární kapela večera je o něco mladší, i když jen o pár let, a také má za sebou více než desetiletou pauzu. Aktuálně se na koncertní podia vrací skupina Atrey v sestavě Petr Felkl – zpěv, Petr Kmeť – kytara, Ládis Pavlik – kytara, vocal, Jirka Capoušek – basa, a zpěv, Martin Hypšman – bicí. Ovšem tato sestava ne zcela platí pro herálecký koncert, protože svoji účast přislíbili původní členové Vojta Komárek, Tom Jägerman a nebo Ivo Hašler. Pokud si tedy nechcete nechat ujít hity Fáro z tuzexu, Chuligán, Mám dost, Ty se nevrátíš, Anděl, Zlí lidi a spoustu dalších, kterými žily Východní Čechy a Vysočina před mnoha lety, určitě v sobotu nezůstaňte doma.
Vstup do kulturního domu Herálec 29. listopadu bude umožněn po sedmé hodině, vystoupení začnou o hodinu později speciálním hostem Saxer. Na koncerty legend Atrey a Metal Jan jsou připraveny autobusové svozy z blízkého okolí zdarma, po koncertu nebude chybět tradiční rockotéka. Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích za 100 Kč, na místě bude cena 150 Kč.

Více informací naleznete na internetových stránkách www.kdheralec.cz nebo na facebooku www.facebook.com/kdheralec.

Program podzim 2014 (15 let koncertů v KD Herálec)

11.10. Vinobraní
24.10. Alkehol
08.11. Torr + Debustrol
22.11. MIG21 tour
29.11. Večer legend
06.12. Mikulášská
20.12. Vypsaná Fixa
25.12. Štěpánská

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.