Neděle, 24.9.2023
Ostatní volný časVolný čas

Pardubickou Ryengli ovládl Ostravský Hazard

Pardubickou Ryengli ovládl Ostravský HazardPřijel jsem, viděl jsem a znovu jsem zvítězil – tak to mohlo být letošní krédo tanečníků z Ostravského uskupení Hazard, kteří si podruhé za sebou odvezli putovní pohár na Hanou.

„Pohár je v dobrých rukou a zřejmě nastává doba, kdy se tanečníci z Hazardu dostávají na výsluní country tancování,“ usmíval se Vladimír Žváček, ředitel festivalu Pardubická Ryengle, který skončil v neděli před 16 hodinou.

K úsměvu měl důvod, neboť festival navštívilo celkem 32 souborů s 92 choreografiemi, což je oproti předchozímu ročníku nárůst v obou nejsledovanějších veličinách.

„Velkou radost nám udělal pan primátor Martin Charvát, který byť první den po svém oficiálním zvolení nelenil a naši akci podpořil účastí. Spolupráci s městem hodnotíme jako klíčovou pro pořádání našeho mezinárodního tanečního festivalu,“ řekl Vladimír Žváček.

Festival však radost taktéž rozdává, protože na výzvu pořadatelů přivezli tanečníci z jednotlivých souborů omalovánky, pohádky, pastelky a nejrůznější další věci pro malé pacienty v pardubické Krajské nemocnici.

„Jsme s nemocnicí ve spojení a při nejbližší možné příležitosti všechny vybrané dárky předáme přímo na dětských oddělení v nemocnici,“ sdělil Štefan Švestka, tiskový mluvčí festivalu.

S putovním pohárem a hlavními organizátory festivalu se vyfotil primátor města Pardubic Martin Charvát. Zleva: tiskový mluvčí festivalu Štefan Švestka, primátor města Pardubic Martin Charvát a Vladimír Žváček, ředitel festivalu Pardubická Ryengle

 

~tz~

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.