Les mytág

recenze audioknihy Les Mytág

Nakladatelství Tympanum vydalo v roce 2019 audionovinku – audioknihu Les mytág od Roberta Holdstocka.

Tohle fantasy buď nepřijmete a nebo  si ho zamilujete.  Psaná novela spatřila svět již někdy v roce 1981 a jako román získala roku 1985 cenu World Fantasy Award. Je to první část z veleúspěšné sedmidílné série.

Nejsem vášnivým fanouškem fantasy, ale knihu jsem si poslechl s chutí a samotná vůdčí myšlenka příběhu je geniální.

K tomu si představte velmi příjemný a sympatický hlas Jakuba Gottwalda – absolventa pražské DAMU a skvělého herce, který se báječně popasoval jak se čtením příběhu, tak s výslovností některých jmen postav v tomto 10 hodin a 47 minut trvajícím příběhu.

Les mytágPředstavte si les, Ryhopský les,  na okraji anglického venkova – Herefordshiru, který vypadá jako obyčejný les, ale ve skutečnosti je mýtický.  Neplatí v něm ani zákony času, ani zákony prostoru. Nekonečný les, kde ožívají a zhmotňují se legendy i vaše představy. Les, kde je možné všechno. Les, ze kterého možná není návratu. Les plný mytág.

Že nevíte, co je mytágo? A máte rádi tajemné  příběhy a  legendy? Tak si tuhle audioknihu určitě poslechněte.

Bude vám vyprávět příběh rodiny Huxleyových, otce, dvou bratrů – staršího Christiana a mladšího Stevena, krásné Guiwenneth a válečného veterána – pilota Harry Keetona,  který se odehrál  někdy v letech 1941 až 1948 v Anglii.

I když fantasy není můj hlavní šálek kávy, mám raději třeba severské detektivky, vždycky jsem miloval fantasy obrázky. Když jsem si hledal novou knihu pro svůj poslech, zaujal mě tenhle Holdstockův román hlavně díky zdařilému obalu, který už svou ilustrací slibuje tajemno a mystiku a krásnou nespoutanou přírodu. Popisu lesa se mimochodem Holdstock věnuje velmi podrobně a zvládl to mistrně.

Na této audioknize musím také ocenit hudební motivy mezi kapitolami. Složením nástrojů (bubny, flétny , strunné nástroje atd.) a rytmem evokují syrové dávné časy, doby druidů, legendárních hrdinů, nepříznivého počasí a divoké silné přírody.

Tak co, už si objednáváte LES MYTÁG?

 

Název audioknihy Les mytág
AutorRobert Holdstock
InterpretiJakub Gottwald
  
Vydavatelství Tympanum
Délka10:47:46
  
Nákup audioknihy www.tympanum.cz

 

Tympanum

Vydavatelství Tympanum se od svých počátků specializuje na výrobu a prodej audioknih. Vydáváme světovou i českou beletrii a naučnou literaturu, audioknihy pro děti a detektivky. Na jejich vytváření spolupracujeme s předními českými herci, režiséry a hudebníky.

Některé naše audioknihy jsou opatřeny popisem v Braillově písmu, a to jak na obalu, tak na samotných CD. Podporujeme tak význam audioknih pro nevidomé a propagujeme námi užívanou značku “blind-friendly”. Spolupracujeme rovněž s Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé Karla Emanuela Macana a občanským sdružením Mluvící kniha, jimž podílem na zisku umožňujeme další rozvoj. V dubnu 2014 se vydavatelství Tympanum stalo zakládajícím členem Asociace vydavatelů audioknih (AVA), sdružení, jehož cílem je podpora vydávání mluveného slova a propagace tohoto žánru v České republice.

Naši kompletní produkci, která se neustále rozrůstá, si můžete pohodlně koupit v našem e-shopu, v knihkupectvích a CD shopech. Také máte možnost si naše audioknihy stáhnout přímo do počítače, MP3 přehrávače nebo Vašeho mobilního telefonu.

A název vydavatelství? Ani ten není náhodný – pochází z latiny a znamená sluchový bubínek, který je při „čtení ušima“ tolik důležitý.

www.tympanum.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.