Léto 2010 v Železných horách

cykloPo čtyři neděle o letních prázdninách projedeme společně 31 zastávek vlastivědné stezky „Krajem Chrudimky“, které jsou rozloženy na trase o délce 82 km. Nebojte se, nechceme to stihnout během jednoho dne, plánujeme čtyři etapy, aby se mohl zúčastnit opravdu každý cyklista, i ten sváteční.

Na start každé etapy se necháme dopravit cyklobusem a pak se vydáme opravdu pohodovým tempem objevovat jednotlivá zastavení. Přijměte pozvání na nádherné rodinné nedělní projížďky. Jedou se čtyři neděle o letních prázdninách.

 

1. cyklistická etapa – neděle 11. července 2010
Začíná u Filipovského pramene (Svratouch) a končí v obci Trhová Kamenice. Trasa je dlouhá cca 26 km a má 13 zastávek: Filipovský pramen, Kameničky, Vojtěchův kopec, Luční niva Lány, Hamry, Svatojánské Lázně, Hlinsko, Králova pila, Veselý Kopec, Dřevíkovská náves, Svobodné Hamry, Trhovokamenické rybníky, Trhová Kamenice.

 

2. cyklistická etapa – neděle 18. července 2010
Začíná v obci Trhová Kamenice a končí v obci Seč. Trasa je dlouhá cca 21 km a má 6 zastávek: Trhová Kamenice, Zubří, Polom, Železné hory, Lipka, Přemilov, Seč – přehrada.

 

3. cyklistická etapa – neděle 15. srpna 2010
Začíná v obci Seč a končí v obci Nasavrky. Trasa je dlouhá cca 16 km a má 4 zastávky: Seč, Bojanov, Vodní dílo Křižanovice – Práčov, Nasavrky.

 

4. cyklistická etapa – neděle 22. srpna 2010
Začíná v obci Nasavrky a končí ve městě Chrudim. Trasa je dlouhá 18 km a má 8 zastávek: Nasavrky, Krkanka a Peklo, Libáňské rybníky, Lukavice, Svídnice a Práčov, Lukavická štola, Škrovád, Slatiňany, Chrudim

 

Speciální nabídka!
Přijedete-li z dálky, můžete si půjčit za 99,- Kč na den kolo v cyklopůjčovně Českých drah v Chrudimi. Kontakt: tel.: 724 832 456

 

Přihlášku zašlete poštou na adresu Občanské sdružení Altus, Strojařů1387, 537 01 Chrudim nebo elektronicky na malek@chrudimka.cz. Registrace přihlášky bude potvrzena. Počet míst je omezen. Prvních dvacet přihlášených má výlet zdarma.

 

Cyklovýlety připravilo Občanské sdružení Atus za podpory Pardubického kraje v rámci projektu Cykloturistika – příležitost pro rozvoj českého venkova. Za spolupráci děkujeme Správě Chráněné krajinné oblasti Železné hory a Agentuře ochrany přírody a krajiny.

 

Těší se na vás a krásné léto přeje

 

Naděžda Gutzerová
průvodkyně po stezkách

a

Roman Málek
autor projektu

 

Přihláška
Jméno a příjmení
Adresa
E-mail
Etapa, počet účastníků
Telefon:


Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.